جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر عامل برق منطقه ای گیلان با اشاره به افزایش مصرف گاز در میان مشترکان خانگی در فصل های پاییز و زمستان، گفت: مخازن سوخت نیروگاه ها برای تولید برق پایدار در زمستان باید تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن داراب زاده ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به لزوم تکمیل ذخیره مخازن سوخت نیروگاه ها برای تولید برق پایدار در زمستان، گفت: سوخت اول نیروگاه ها برای تولید انرژی برق، گاز است.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش مصرف گاز خانگی در زمستان و ضرورت تأمین سوخت گاز برای مصارف خانگی در ماه های سرد، طبیعی است که تأمین گاز نیروگاه ها در فصل زمستان با محدودیت مواجه شود، افزود: برای جبران این کمبود و تداوم تولید برق پایدار در فصل زمستان، باید سوخت دوم نیروگاه ها که گازوئیل است، جایگزین سوخت گاز شود.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان با تأکید بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای تأمین سوخت نیروگاه ها در پاییز و زمستان امسال، گفت: مخازن سوخت دوم نیروگاه ها در حال تکمیل است و روند ذخیره سازی سوخت نیروگاه ها با پایان یافتن فصل گرم سال با شتاب بیشتری انجام می شود.

داراب زاده اضافه کرد: علاوه بر پیگیری های مستمر برای تأمین سوخت گازوئیل، پیگیری جدی برای اجرای پروژه مهم اتصال نیروگاه لوشان به خط لوله سراسری نفت گاز در دست اقدام است تا بتوانیم این پروژه اساسی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: هماهنگی با مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و شرکت پخش فراورده های نفتی استان در خصوص حدود ۳۰ میلیون لیتر مازوت موجود در یکی از مخازن اصلی ذخیره سوخت نیروگاه لوشان، از دیگر پروژه های مهم که به طور جدی در حال پیگیری است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان