جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - فرماندار آستانه اشرفیه وسعت آتش سوزی اراضی پارک ملی بوجاق را پنج هکتار اعلام کرد و گفت: علت وقوع حریق در حال بررسی است.

حمید رضایی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به آتش سوزی شب گذشته در این پارک خشکی ، دریایی اظهار داشت: تیم های ستاد مدیریت بحران هم اکنون در محل وقوع این آتش سوزی مستقرند و علت به زودی اعلام خواهد شد.

وی در ادامه یاد آور شد: در پی وقوع آتش در این پارک ، عوامل آتش نشانی از مناطق بندرکیاشهر ، آستانه اشرفیه به سرعت در منطقه حاضر و نسبت به اطفاء حریق اقدام کردند.

به گفته فرماندار آستانه اشرفیه، همچنین طبق هماهنگی های صورت گرفته با ستاد بحران استان ، ماموران آتش نشان منطقه زیباکنار نیز برای حضور در عملیات اطفاء حریق در این پارک حضور یافتند.

رضایی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش ماموران آتش نشان و کمک و همیاری نیروهای مردمی از گسترش آتش در پارک بوجاق بندرکیاشهر جلوگیری و این حریق کنترل شد.

وی یادآور شد: پس از اتمام حریق در این پارک و با توجه به اهمیت موضوع  ، ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور مدیر کل محیط زیست استان در محل بخشداری بندرکیاشهر تشکیل و علت وقوع آن در دستور کار قرار گرفت.

پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر نخستین پارک ملی خشکی و دریایی ثبت شده در ایران  سه هزار و ۴۳۳ هکتار وسعت دارد.

این پارک از شرق و جنوب به محدوده شهری بندرکیاشهر و در مرکز شامل مصب رودخانه سفیدرود، در غرب به رودخانه اوشمک و در شمال به دریای کاسپین محدود و همه ساله میزبان بیش از ۲۵۰ گونه پرنده مهاجر است.

این منطقه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی همواره مورد توجه گردشگران قرار دارد.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان