جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - نمایشگاه اختصاصی آثار نقاشی فرانک کاویانی هنرمند نقاش در آستارا به مناسبت روز شعر و ادب فارسی با حضور مسئولان محلی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دایر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه نقاشی در سالن معراج این اداره گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته با حضور محدود و منظم علاقه مندان دایر خواهد بود و بازدیدکنندگان باید ماسک زده باشند و مواد ضدعفونی نیز فراهم شده است.

شاپور تشرینی ادامه داد: در این نمایشگاه ۳۳ تابلو یا اثر نقاشی،  نقاشی خط و چهره نگاری در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته و چند تابلو نیز به مناسبت روز شعر و ادب فارسی به چهره استاد شهریار و ادبا و هنرمندان اختصاص دارد.

خانم کاویانی نیز در خصوص سبک و سابقه فعالیت هنری خویش گفت: ۱۵ سال سابقه فعالیت در هنر نقاشی دارم و در چند نمایشگاه مشترک شرکت کرده ام اما این نمایشگاه، نخستین نمایشگاه اختصاصی آثار من است.

وی افزود: نقاشی های من به طور عمده به سبک رئال یا واقع گرایی و مفاهیم انتزاعی و چهره نگاری اختصاص دارد و به دنبال کسب درآمد از این هنر یا حرفه نیستم و حسب علاقه شخصی به نقاشی روی آورده ام.

مجتبی آب روشن رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا نیز برخی از آثار نقاشی را مرتبط با حوزه صنایع دستی دانست و از هنرمندان و علاقه مندان این رشته خواست، برای ادامه کار حرفه ای، با اداره یاد شده همکاری و از خدمات آن نظیر معرفی به تسهیلات بانکی استفاده کنند.

۲۷ شهریور ماه سالروز درگذشت استاد شهریار، در تقویم رسمی ایران به عنوان روز شعر و ادب فارسی نامگذاری شده است و همه ساله با برگزاری آئین هایی گرامی داشته می شود.

۴۰۰ هنرمند در انجمن های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا ساماندهی شده اند و انجمن های خوشنویسی، نقاشی، شعر و ادب و تئاتر از فعال ترین آنهاست اما به لحاظ خطر شیوع کرونا، اغلب فعالیت ها در فضای مجازی صورت می گیرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان