جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه شرفیه از ایجاد حریق در هفت هکتار از پارک ملی بوجاق خبر داد.

حمید رضایی دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه، با بیان اینکه از ساعتی پیش دو منطقه از پارک ملی بوجاق دچار حریق شده است، اظهار کرد: از اواخر وقت امروز دو منطقه از پارک ملی بوجاق متأسفانه دچار حریق شده است که اقدامات لازم در خصوص اطفای حریق در حال انجام است.

وی با اشاره به ایجاد حریق در هفت هکتار از اراضی پارک ملی بوجاق گفت: بعد از ایجاد حریق ستاد مدیریت بحران در بندر کیاشهر حاضر شده تمامی امکانات اتش نشانی، هلال احمر و شهرداری پای کار آمده و با تلاش های صورت گرفته اطفای حریق در محل انجام شده است .

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه اشرفیه از برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران در بندر کیاشهر خبر داد و افزود: پارک ملی بوجاق یک سرمایه ملی در کشور بوده و باید از آن حفاظت شود لذا با توجه به اهمیت این موضوع جلسه ستاد مدیریت بحران تشکیل و تیم های امدادی تا پایان وقت امشب در محل خاص در هستند.

به گفته رضایی علت آتش سوزی در پارک ملی بوجاق در دست بررسی بوده و تیم های ستاد مدیریت بحران تا اعلام علت آتش سوزی در منطقه حاضر هستند.

به گزارش فارس، پارک ملی بوجاق در بندر کیاشهر استان گیلان به مساحت سه هزار و ۲۶۷ هکتار یکی از زیباترین و مهمترین پارک های ملی کشور است.

فاصله این پارک تا شهرستان کیاشهر حدود ۱۷ کیلومتر است. محدوده پارک ملی بوجاق یک دشت هموار با شیب بسیار ملایم رو به دریای خزر است که رودخانه ی سفیدرود از میان آن عبور کرده است. 

انتهای پیام/۳۳۸۹/ینویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان