جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: انتظار می رود مدیران دستگاه های اجرایی اتمام پروژه های نیمه تمام را در اولویت خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ارسلان زارع روز پنجشنبه در جلسه پیگیری برنامه ها و پروژه های شهرستان آستانه اشرفیه که در محل فرمانداری این شهرستانبرگزار شد افزود: با تمام تلاش ها و اقدامات انجامشده در حوزه های عمرانی استان، همچنان برخی از طرح ها در این استان بصورت نیمه تمام وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید مدیران برنامه ریزی لازم را جهت اتمام طرح های نیمه تمام داشته باشند، افزود: امیدواریم با اتمام این پروژه ها مردم شایسته این استان هر چه بیشتر به مطالبات به حق خود دست یابند.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات بخش های کشاورزی ، صنعتی ، گردشگری استان گیلان و شهرستان افزود: در چند سال اخیر تلاش شد تا با انجام بازدیدهای مختلف و پیگیری های لازم نسبت به رفع مشکلات موجود در گیلان اقدام شود.

زارع به ظرفیت های اقتصادی و درآمدی آستانه اشرفیه اشاره کرد و گفت: این شهرستان از ظرفیت های ویژه ای در بخش های کشاورزی ، اقتصادی ، گردشگری و  صنعتی برخوردار است که می توانند موجب توسعه اقتصادی شوند.

وی با تاکید بر اینکه بایستی با مدیریتی صحیح و مناسب برنامه ریزی لازم جهت توسعه منابع درآمدی در منطقه صورت گیرد اظهار داشت: در کنار این ظرفیت های ویژه ، جلب مشارکت های عمومی جهت  توسعه بیشتر این شهرستان ضروری است.

استاندار گیلان در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی از کلیه مدیران استانی و شهرستانی خواست تا با جدیت بیشتری در جهت  اتمام پروژه های نیمه تمام در این شهرستان اقدام کنند.

فرماندار استانه اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه وجود بیش از ۲۹ هزار هکتار اراضی باغی و زراعی موجب شده تا این شهرستان به یکی از قطب های مهم کشاورزی استان گیلان تبدیل شود افزود: وجود جاذبه های مختلف گردشگری نیز موجب شده تا این شهرستان همواره مورد توجه مسافرین و گردشگران قرار گیرد.

حمید رضایی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و گردشگری در بخش بندرکیاشهر این شهرستان گفت: هم اکنون استفاده چند منظوره از اسکله بندرکیاشهر و همچنین تاسیس موزه شیلات یکی از خواسته های مهم مردم این منطقه است که می تواند در توسعه بخش گردشگری و به دنبال آن رونق اقتتصادی نقش موثری داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به اجرای پل کابلی شهر آستانه اشرفیه نیز گفت: اتمام عملیات احداث این پل کابلی نیز که حدود ۱۰ سال به طول کشیده شد از انتظارات به حق مردم این شهر است که امیدواریم با توجه به اقدامات صورت گرفته تا پایان امسال شاهد بهره برداری از انباشیم.

رضایی طرح چهاربانده کردن محور آستانه اشرفیه به بندرکیاشهر را یکی از پروژه های مهم این شهرستان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: اتمام این پروژه که یکی از راه های مواصلاتی مهم است بسیاری از دغدغه های مردم را برطرف خواهد کرد.

نماینده شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این جلسه به فرسوده بودن شبکه های انتقال آب سایت شهید خوش سیرت این شهرستان اشاره کرد و گفت: سایت شهید خوش سشیرت استانه اشرفیه آب مورد نیاز ۱۹۰ روستای شهرستان آستانه اشرفیه و برخی دیگر از شهرستان های استان گیلان را تامین می کند.

ابراهیم نجفی رفع مشکل فرسودگی شبکه های آبرسانی در این شهرستان را ضروری دانست و ادامه داد: با توجه به اهمیت فعالیت سایت شهید خوش سیرت انتظار می رود اقدامات لازم در جهت بهسازی شبکه های انتقال آب از این سایت به مناطق مختلف صورت گیرد تا مردم دچار مشکلی نشوند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم اختصاص سهمیه واکسن مناسب کرونا به این شهرستان اظهار داشت: این منطقه یکی از شهرستان های مهم گردشگری استان گیلان است.

به گفته نجفی تاکنون حدود ۶۰ هزار دوز واکسن کرونا به این شهرستان اختصاص یافته که این میزان جوابگوی نیاز این منطقه نبوده است.

همچنین در جلسه امروز مشکلات اجرای پروژه ها و طرح های مختلف شهرستان آستانه اشرفیه در بخش های شیلات، کشاورزی ، راه ، آب ، برق ، گردشگری مانند  اسکله بندرکیاشهر ، چهاربانده کردن محور آستانه اشرفیه به بندرکیاشهر ، بهسازی خطوط فرسوده شبکه های انتقال آب ، بهسازی آبندان ها ، پل کابلی ، مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی اب و دیگر طرح ها با حضور مدیران کل مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

همچنین استاندار گیلان در سفر خود به شهرستان آستانه اشرفیه از اسکله بندرکیاشهر و مجموعه شیلات بندرکیاشهر بازدید و از نزدیک روند اجرای عملیات پل کابلی شهرآستانه اشرفیه و همچنین محور آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر را مورد بررسی قرار داد.

ارسلان زارع همچنین ضمن بازدید از روند اجرای عملیات مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی استانه اشرفیه با حضور در یک مرکز واکسیناسینون ، وضعیت اجرای واکسیناسون کرونا در این شهرستان را مورد ارزیابی قرار داد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان