جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- ایرنا- فرماندار آستانه اشرفیه را داشتن طرح جامع مدیریت پسماند با هدف بهبود وضعیت و رفع مشکلات زیست محیطی را برای شهرستان ضروری خواند .

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا ، حمید رضایی در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان در محل فرمانداری آستانه اشرفیه اظهار داشت: مدیریت صحیح پسماند موجب کاهش بسیاری از آلودگی ها و به دنبال آن کاهش مشکلات موجود در این بخش خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نقش و وظایف شهرداری ها ، دهیاری ها و دیگر ادارات و نهادها در بخش مدیریت پسماند افزود: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در کاهش زباله ها نقش موثری دارد ، ضمن آنکه در اجرای این طرح جلب مشارکت های مردمی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزایش میزان زباله را از یکی از مشکلات مهم زیست محیطی عنوان و خاطر نشان کرد: باید با ارائه برنامه های آموزشی مناسب ، زمینه کاهش زباله در منازل و به دنبال آن اجرای طرح تفکیک از مبدا توسط مردم فراهم شود.

رضایی ، با تاکید بر اینکه خانواده ها می توانند با مدیریت مناسب در منازل ، در جهت کاهش زباله ها اقدام کنند اظهار داشت: در خارج از منازل نیز شهرداری ها ، دهیاران و دیگر ادارات مرتبط بایستی مدیریتی صحیح در این خصوص داشته باشند.

وی اجرای طرح های مربوط به مدیریت پسماند در مناطق شهری و روستایی را نیازمند مشارکت و همکاری عمومی دانست و از کلیه مسئولان در این حوزه خواست تا برنامه ریزی لازم را در زمینه اجرای طرح های آموزشی و تفکیک زباله از مبدا داشته باشند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این جلسه گفت: روزانه حدود ۵۰ تن زباله در منطقه آستانه اشرفیه و  حدود ۳۰ تن زباله نیز در منطقه بخش بندرکیاشهر این شهرستان تولید می شود.

رضا زمانی با بیان اینکه حدود ۲۰ تن زباله نیز بصورت پراکنده در مسیر جاده ها ، پارک ها و دیگر نقاط شهرستان ریخته می شود اظهار داشت: زباله های تولیدی در این شهرستان در دو جایگاه واقع در آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر دفع می شود.

وی به شناسایی تعداد ۸ روستای بحرانی در زمینه زباله اشاره و تصریح کرد : با توجه به اهمیت پسماند و شیرابه های حاصل از آن ، بهسازی جایگاه های دفع زباله در این شهرستان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

زمانی در ادامه ضمن بررسی عملکردهای این شهرستان در زمینه تفکیک زباله از مبدا و همچنین فعالیت های زیست محیطی خواستار مشارکت عمومی در جهت کاهش زباله های تولیدی و مشکلات این بخش شد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان، با داشتن دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان