جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه جهادی ولایت با دیدن فداکاری کادر درمان و از خودگذشتگی آنان تصمیم گرفتند به یاد دوران دفاع مقدس تا آخرین روز شکست کرونا در بیمارستان پیروز بمانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، وقتی نخستین مورد کرونا در کشور شناسایی شد عده ای تصور مرگ ومیر میلیونی ناشی از کووید ۱۹ را داشتند زیرا کادر درمان و بیمارستان های کشور آماده پذیرایی از این ویروس ناخوانده نبودند.

ولی در آن روزها بودند نیروهای مخلصی که با جان ودل وارد میدان مبارزه با کرونا شده تا شاید بتوانند بخشی از آسیب های واردشده بر جامعه را التیام بخشیده و از مشکلات واردشده به خانواده ها بکاهند.

 

نام گروه های جهادی فکر انسان را معطوف به حضور در مناطق محروم و ساخت مسجد و منازل کوچک می برد ولی بعد از شیوع کرونا نگاه ها به گروه های جهادی تغییر یافت زیرا این قشر از جامعه با تبعیت از حاج قاسم سلیمانی به دستور مقام معظم رهبری در خصوص کنترل کرونا لبیک گفته و از جان و مال خود در این راه گذشتند زیرا آنان معتقدند بنی آدم اعضا یکدیگرند.

مگر می شود بحرانی باشد و جوانان گروه جهادی فرزندان ولایت شهرستان رشت به یاری مردم نشتابند؟ آری آمدند، جوانان بسیجی استان گیلان گ نیز به جنگ کرونا رفتند تا به مردم بگویند ما همیشه در کنار شما بودیم و تا نابودی این ویروس خطرناک نیز خادم شما هستیم.

گروه جهادی فرزندان ولایت از ۸۷ تأسیس و ۱۳ سال از زمان فعالیتش می گذرد و در طی این مدت در تمامی بحران های ایجادشده در کشور و گیلان ازجمله سیل تالش پای کار بوده و همواره غمی را از دوش محرومان برداشتند زیرا جوانان این گروه جهادی معتقدند باید بسیجی در همه میدان ها به مردمان مظلوم برای برساند.

 

کسی خود را سرباز ولایت و سرباز حاج قاسم سلیمانی می داند همواره خود را موظف به خدمات رسانی به مردم می داند و به این منظور جوانان گروه جهادی فرزندان ولایت پس از شیوع کرونا به بیمارستان پیروز لاهیجان رفته و تاکنون هم در این بیمارستان به بیماران کرونایی و کادر درمان خدمات ارائه می دهند .

به گفته مسؤول گروه جهادی، جوانان ابن گروه از اولین روزهای کرونا تا به اکنون در چند شیفت صبح، عصر و شب به بیمارستان پیروز رفته و علاوه بر کمک به کادر درمان و توزیع مواد غذایی به ایزوله کردن محیط بخش بیماران کرونایی هم کمک می کند.

سروش مطلق زاده می گوید به دلیل گستردگی کار بیمارستان پیروز برخی از اعضا گروه جهادی فرزندان بعضاً چند روز به منزل خود نرفته و در بیمارستان به بیماران خدمات دهی می کنند.

مسؤول گروه جهادی فرزندان ولایت معتقد است گروه های جهادی در لاهیجان و گیلان عشق را معنا کرده و بدون ریاکارهای ارزشمندی را انجام داده و حتی بعضی بخش ها را با طی تمییز می کنند.

از مطلق زاده در خصوص چرایی حضور مستمر گروه جهادی فرزندان ولایت پرسیدم گفت که وقتی در اوایل کرونا فداکاری کادر درمان و از خودگذشتگی پزشکان و پرستاران را دیدیم تصمیم گرفتیم به یاد دوران دفاع مقدس تا آخرین روز شکست کرونا در بیمارستان پیروز مانده و خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته اتاقی در این بیمارستان در اختیار گروه جهادی فرزندان ولایت قرارگرفته است.

 

وقتی پای عشق در میان باشد انسان همه حرف و دردها را به جان می خرد و این همان نکته ای است که مسؤول گروه جهادی فرزندان ولایت به آن اعتقاد داشته و می گوید در طی این مدت برخی از مردم اقدامات گروه های جهادی را به نوعی خودنمایی دانستند ولی ما فقط خدا را در نظر گرفته و از هیچ تلاشی برای کمک به کادر درمان دریغ نکردیم.

بنا بر گفته مطلق زاده اوضاع کرونا در پیک پنجم به مراتب بسیار وخیم تر از پیک های قبلی بود به این دلیل ۳۰ نفر از اعضا گروه جهادی از ۹ شب الی پنج صبح در بیمارستان پیروز لاهیجان حضوری مستمر داشتند.

مسؤول گروه جهادی فرزندان ولایت گله ای از مسؤولان داشته و می گوید بارها در جلسات مختلف از کمبود امکانات در بیمارستان پیروز گله مندی کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت این بیمارستان شدیم ولی تاکنون علیرغم قول ها و پیگیری های انجام شده اتفاقی خواسته صورت نگرفته و بیمارستان پیروز با کمبود برخی از امکانات رنج می برد.

جوانان گروه جهادی فرزندان ولایت در این برهه حساس از تاریخ جمهوری اسلامی عشق، وفا، همدلی و کمک به هم وطنان را معنا کرده و به راستی باید بر دستان این جوانان بسیجی که شبانه روزی در حال فعالیت هستند بوسه زد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان