جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت – ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان عنوان کرد: پویش "هرکتاب، ارمغان اندیشه ای نو" مسیری برای رسیدن به تازه های کتاب از طریق دریافت کتاب های فرسوده و بدون استفاده مردم است.

پریسا کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:سالانه بسیاری از کتاب های درسی و آموزشی از طریق خانواده ها با گذر فرزندانشان از مراحل تحصیلی دور انداخته می شوند؛به همین سبب پویش یادشده برای جذب این کتاب ها و یا کتاب های خوانده شده و بدون استفاده مردم طراحی شده است.
وی اظهار داشت: این اداره کل مصمم است تا با دریافت کتاب های یادشده ترتیبی اتخاذ نماید تا از طریق برخی مراکز این کتاب ها را به تازه های کتاب تبدیل نماید و در اختیار مخاطبان قرار دهد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه ۸۵ کتابخانه عمومی میزبان این طرح هستند اعلام کرد:در صورت اینکه تعداد کتاب های قابل اهدا بیش از ۵۰ جلد باشد انتقال آنها با ارسال وسیله نقلیه توسط کتابخانه های عمومی استان گیلان انجام می شود.
کرمی با بیان اینکه انجام فعالیت های مناسب فرهنگی در شهرستان نیازمند داشتن یک فضای کتابخانه ای مناسب است، گفت: هر اقدامی در حوزه کتاب و کتابخانه هزینه نبوده بلکه سرمایه گذاری برای داشتن جامعه ای آگاه تر است.
وی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی امروز به مجموعه ای پویا و فعال تبدیل شده اند، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا نحوه ارائه فعالیت ها را دستخوش تغییر کرد بطوریکه  بیش از ۷۵ پایگاه فعال مجازی در کتابخانه ها  به مدیریت کتابداران با برگزاری محفل های ادبی، نشست های کتابخوانی، نشست های ادبی در فضای مجازی برای مخاطبان،  فراگیری بیماری را به فرصت خدمت رسانی تبدیل کرده اند. 
کرمی با تأکید بر برقراری ارتباط با اعضای کتابخانه ها در ایام کرونا از طریق فضای مجازی، گفت: بیش از ۵۷ هزار عضو در فضای مجازی از خدمات کتابخانه های عمومی گیلان بهره مند هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان یادآور شد:علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، حامیان کتاب و خیران کتابخانه ها می توانند برای پیوستن به پویش "هرکتاب، ارمغان اندیشه ای نو"  و ارسال کتاب های خوانده شده خود ضمن تماس با نزدیکترین کتابخانه عمومی محل سکونت و یا تماس با شماره تلفن ۳۳۲۶۴۹۷۶ داخلی(۱۴۳) در جریان چگونگی اجرای طرح قرار بگیرند.

در ۸۵ کتابخانه عمومی گیلان یک میلیون و یکصد هزار جلد کتاب وجود دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان