جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان ۶۰ روستای گیلان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید فاقد پوشش اینترنت هستند که این امر موجی از نگرانی ها را برای والدین دانش آموزان در آن مناطق به وجود آورده ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، یکی از اصلی ترین دغدغه های خانوارها بعد از شیوع کرونا در کشور در کنار مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بی شک مسئله تحصیل دانش آموزان است.

شیوع کرونا سبب شد تا هر کشور متناسب به توانمندی و زیرساخت هایش برای پیشبرد اهداف آموزشی خود در مدارس راه حلی را اتخاذ کند، که بسیاری از کشورهای توسعه یافته به دلیل بهره مندی از زیرساخت های مناسب به آموزش مجازی و از راه دور بدون هیچ گونه مشکلی روی آوردند.

بعد از تعطیلی مدارس توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا دانش آموزان یادگیری مطالب درسی را از طریق فضای مجازی دنبال کرده و معلمین هم با ایجاد گروه های مختلف پیام رسان های داخلی سعی در پیشبرد اهداف تحصیلی دانش آموزان داشتند.

اپلیکیشن شاد یکی از برنامه های ایجادشده برای معلمین و دانش آموزان به منظور استفاده راحت از بستر فضای مجازی بوده است ولی اپیلیکشن هم دارای مشکلات فراوان بوده و دانش آموزان روستایی که به اینترنت و گوشی های هوشمند دسترسی نداشتند مشکلاتی را ایجاد کرد و این روند در برخی از مناطق ادامه دار است.

با گذشت یک سال از آغاز آموزش مجازی در کشور، هنوز هستند دانش آموزانی که در گیلان از اینترنت مناسب بهره مند نیستند و این ضعف امکانات زیرساختی منجر به عقب ماندگی از دروس شده است.

در گیلان بیش از دو هزار و ۵۰۰ روستا وجود وارد که اغلب آنان دارای شبکه اینترنت هستند و آموزش مجازی و نیمه حضوری در آن مناطق در حال انجام است.

ولی علیرغم اقدامات به منظور برداشتن موانع موجود بر سر آموزش مجازی و ایجاد اینترنت با سرعت زیاد در روستاهای گیلان ولی به گفته فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در سال گذشته ۲۰۰ روستای گیلان  به ارتباطات پهن باند دسترسی نداشتند که این آمار در سال جاری با ایجاد ۳۵ سایت جدید و ارتقاءیافته این آمار به ۱۰۰ روستا کاهش پیدا کرده است.

وی با به حق دانستن دغدغه خانواده دانش آموزان ساکن در روستاهای فاقد اینترنت در گیلان در آستانه سال جدید تحصیلی می گوید ۱۵ سایت جدید در گیلان به زودی راه اندازی می شود و با توجه به این افزایش، ۴۰ روستای دیگر تحت پوشش پهنای باند قرار گرفته و نگرانی بخش اعظمی از خانوارهای روستایی برطرف می شود.

آن طور که مشخص است به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان ۶۰ روستای گیلان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید فاقد پوشش اینترنت هستند که این امر موجی از نگرانی ها را در آن مناطق به وجود آورده است.

با توجه به شرایط ایجادشده در ۶۰ روستای فاقد اینترنت، لازم است آموزش وپرورش نسبت به ارسال درس نامه به آن مناطق اقدام کرده و یا در غیر این صورت آموزش حضوری و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در مدارس آن ۶۰ روستا اجرایی کند.

انتهای پیام/۳۳۸۹/منویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان