جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش بیماران بستری در بیمارستان های استان، گفت: روند کاهشی اما شکننده است.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون در استان گیلان، اظهار کرد: روز گذشته ۲۴۰ پایگاه ثابت و متغیر واکسیناسیون در سراسر استان گیلان فعال بودند.

وی با بیان اینکه با پیگیری و تلاش های انجام شده امروز بیش از ۲۷۶ پایگاه واکسیناسیون در سراسر استان فعالیت می کنند، گفت: در شهرستان رشت با توجه به تراکم جمعیت ۷۲ پایگاه ثابت و متغیر فعال هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه این پایگاه به صورت شناور بوده و در صورت نیاز کم و یا زیاد می شوند، افزود: چگونگی فعالیت مراکز واکسیناسیون روی پرتال اطلاعات رسانی دانشگاه منتشر شده است.

وی به راه اندازی سامانه تلفنی ۴۴۰۱ برای پاسخگوی به شهروندان نیز اشاره و اضافه کرد: شهروندان می تواند از طریق این دو سامانه اطلاعات مورد نیاز خود درباره واکسیناسیون را کسب کنند.

مهرابیان در ادامه با اشاره به واکسیناسیون مادران باردار بالای ۱۸ سال از هفته ۱۲ بارداری، تصریح کرد: واکسیناسیون این مادران تا ۴۲ روز بعد از زایمان نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، اظهار کرد: ۱۶۸ نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۱۵۱ بیمار کرونایی در بخش آی سی یوی بیمارستان های گیلان بستری هستند، گفت: ۲۳ بیمار بدحال امروز به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶ شهر گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارند، ادامه داد: تنها شهرستان املش در وضعیت زرد کرونایی است و مردم باید همچنان خطر کرونا را جدی بگیرند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان