جستجوگر خبری شهرستان شفت

دادستان لاهیجان : راننده ای که برای فرار از قانون پلاک خودرواش را مخدوش کرده بود به خرید کپسول اکسیژن محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ به موجب حکمی از سوی دادیار شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب لاهیجان یکی از مسافرانی که برای فرار از قانون پلاک خودروی خود را مخدوش کرده بود، به خرید یک کپسول اکسیژن برای بیمارستان پیروز لاهیجان محکوم شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لاهیجان گفت: متهم، مسافری از مازندران بود که یک رقم پلاک خود را مخدوش کرده بود تا جریمه خلاف هایش به نام یک نفر دیگر ثبت شود.
ابراهیم انصاری گفت: به موجب ماده ۸۱ قانون آئین دادرسی کیفری در جرائم تعزیری درجه ۶، ۷ و ۸ که مجازات آن‌ها قابل تعلیق است، چنانچه شاکی وجود نداشته باشد یا گذشت کرده یا خسارت وارده جبران شده باشد و متهم نیز سابقه محکومیت موثر کیفری نداشته باشد، دادستان می‌تواند پس از اخذ موافقت متهم و درصورت ضرورت با اخذ تامین متناسب، تعقیب وی را از شش ماه تا دو سال معلق کند.
وی افزود: درصورتی که متهم در مدت تعلیق به اتهام ارتکاب یکی از جرائم مستوجب حد، قصاص یا تعزیر درجه ۷ و بالاتر مورد تعقیب قرار گیرد و تعقیب وی منتهی به صدور کیفرخواست شود و یا دستور‌های مقام قضائی را اجرا نکند قرار تعلیق لغو و با رعایت مقررات مربوط به تعدد تعقیب به عمل می‌آید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان