جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرای واکسیناسیون عمومی در گیلان را بسیار بزرگ دانست و گفت: اولویت نخست ما واکسینه کردن عزتمندانه مردم است و در این مسیر باید نقیصه های موجود، سریعا رفع شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، وبینار بررسی وضعیت روند واکسیناسیون در گیلان عصر امروز، با حضور ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین، مدیران ستادی و مدیران شبکه های بهداشت و درمان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد. 

ارسلان سالاری در این نشست با تقدیر از تلاش همه جانبه کادر بهداشت و درمان استان از جمله تیم های فعال واکسیناسیون و حایز اهمیت دانستن میزان ورود واکسن به گیلان اظهار کرد: میزان واکسن های دریافتی نسبت به جمعیت استان کمتر از حد انتظار است اما در روزهای اخیر دُزهای واکسن دریافتی نسبت به قبل بیشتر شده است. 

وی با اشاره به مشارکت سپاه و بسیج با تیم های بهداشتی و سرعت قابل توجه تزریق و تلقیح واکسن در گیلان افزود: پیگیریم تا سهمیه تحویل واکسن کرونا به استان نسبت به جمعیت افرایش یابد تا در جریان شتاب واکسیناسیون با کمبود مواجه نشویم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، واکسیناسیون جمعیت هدف میلیونی در استان را با ظرفیت های موجود کار بسیار عظیم و قابل توجه برشمرد و گفت: با همه تلاش ها و پشتکاری که در روند تزریق و تلقیح واکسن در استان کشیده شده اما همچنان در بخش هایی شاهد ضعف هایی هستیم که باید به سرعت رفع شود. 

سالاری، نابسامانی های موجود در برخی مراکز واکسیناسیون گیلان را شایسته مردم گیلان ندانست و تصریح کرد: در این زمینه باید با برنامه ریزی دقیق و مشارکت سایر سازمان ها و دستگاه های اجرایی نسبت به رفع موانع و مشکلات موجود اقدام فوری صورت گیرد تا رنج مردم به حداقل برسد. 

نوبت دهی واکسیناسیون آنلاین می شود
وی با بیان اینکه نوبت دهی واکسیناسیون در استان باید عادلانه باشد، گفت: متاسفانه در برخی مراکز همچنان ازدحام وجود دارد که تنها راه پیشگیری از آن ارائه خدمات نوبت دهی آنلاین در سامانه واکسیناسیون است که باید از فردا این موضوع اجرایی شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تجمع مردم در مراکز واکسیناسیون را مورد قبول ندانست و بیان کرد: واجدین دریافت واکسن باید طبق برنامه و نوبت دهی آنلاین به مراکز مراجعه کنند تا در یک فضای آرام و بدور از تنش واکسن خود را دریافت کنند. 

وی، حفظ و تکریم متقاضیان دریافت واکسن را ضروری و امری بدیهی برشمرد و گفت: فشار کار در اجرای سند ملی واکسیناسیون بسیار زیاد است اما ما خادم مردم هستیم و کسی حق ندارد به این بهانه اینکه فشار کار زیاد است، احترام و عزت متقاضی را نادیده بگیرد. 

مشارکت سایر دستگاه ها در طرح ملی واکسیناسیون حایز اهمیت است
سالاری با قدردانی از مشارکت سپاه، بسیج و هلال احمر استان در طرح ملی واکسیناسیون تصریح کرد: طرح ملی واکسیناسیون یک کار بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تنها از عهده یک دستگاه یا سازمان بر نمی آید از این رو باید برای تسریع در اقدام بزرگ کشور، همه سازمان ها به دانشگاه ها کمک کنند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور ارزشمند و پرانرژی دانشجویان برای کمک به تیم های واکسیناسیون را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: حضور دانشجویان علاوه بر جبران معظل کمبود نیروی انسانی در واکسیناسیون، آن ها را برای پذیرفتن کارهای اجرایی بزرگتر در آینده ورزیده تر می کند. 

تعطیل کردن مراکز واکسیناسیون پذیرفتنی نیست
وی بر ضرورت فعالیت مستمر همه مراکز واکسیناسیون در گیلان تاکید کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان هیچ کاری مهمتر از واکسیناسیون فعلا ندارد، فلذا اگر نیاز شد برخی از مراکز باید دوشیفته شوند و تمامی روزهای هفته حتی در روزهای تعطیل باید واکسینه کردن مردم علیه کرونا انجام شود. 

سالاری همچنین رعایت اصول بهداشتی و ایجاد نظم و انضباط در مراکز واکسیناسیون را از دیگر موارد مهم و غیر قابل انکار برشمرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به راه اندازی سامانه واکسیناسیون و سامانه ۴۴۰۱ جهت آموزش و پاسخگویی به سوالات مردمی اشاره کرد و گفت: این سامانه ها در کاهش اضطراب و نگرانی مردم در خصوص واکسیناسیون بسیار مثمرثمر است. 

وی با بیان اینکه همه اقشار مردم به ویژه سالمندان، مورد احترام هستند، تصریح کرد: هرچند که اجرای برنامه واکسیناسیون، فشار مضاعفی را بر حوزه بهداشت و درمان وارد کرده اما همه موظف هستیم با اجرای دقیق آیین نامه وزارتی و کشوری نسبت به ساماندهی و تسریع در امر واکسیناسیون اقدام کنیم تا مردم استان برای تزریق واکسن نگرانی نداشته باشند. 

گفتنی است، از ابتدای اجرای سند ملی واکسیناسیون علیه کووید۱۹ در استان تاکنون یک میلیون و ۳۳۲ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده و با تخصیص واکسن از روز دوشنبه (۱۵ شهریور) از سوی وزارت بهداشت و درمان، روند واکسیناسیون در استان شتاب گرفته است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان