جستجوگر خبری شهرستان شفت

بازیکن گیلانی تیم فاینورد هلند مقابل تیمی از رژیم صهیونیستی حاضر نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، طبق تصمیم سران باشگاه فاینورد هلند، علیرضا جهانبخش، بازیکن ایرانی این تیم در دو بازی از شش بازی مرحله لیگ کنفرانس اروپا مقابل مکابی حیفا اسراییل حضور نخواهد داشت. 

علیرضا جهانبخش آدم بدشانسی نیست اما در هر تیمی که بازی می کند با نماینده رژیم صهیونیستی روبه رو می شود. 

او که یکی از عوامل صعود فاینورد به مرحله گروهی لیگ کنفرانس بوده، حالا باید برای رویارویی با تیم مکابی حیفا که در کنار یونیون برلین و اسپارتاپراگ در گروه فاینورد قرار دارد، راهی بیابد. 

این اولین باری نیست که لژیونر ایرانی با چنین قرعه ای روبه رو می شود، درست پنج سال قبل در همین شهریورماه وقتی در آلکمار هلند بازی می کرد و هنوز به برایتون نرفته بود، در گروه D لیگ اروپا به قرعه همین مکابی خورده بود و تیمش در کنار زنیت و دان دالک و نماینده رژیم صهیونیستی در یک گروه قرار داشت. 

رویارویی ورزشکاران ایرانی با تیم های رژیم غاصب برخلاف ورزش های انفرادی در گذشته سابقه داشته، در همان مقطع پنج سال پیش جهانبخش در دیدار رفت در زمین این تیم حاضر نشد و باشگاه هم او را درک کرد اما در دیدار برگشت مقابل مکابی بازی کرد. 

مرحوم مهرداد میناوند هم زمانی که در اشتورم گراتس عضویت داشت تنها در دیدار خانگی این تیم مقابل نماینده رژیم صهیونیستی بازی کرد اما حاضر به سفر به این کشور نشد. 

وحید هاشمیان هم در سال ۲۰۰۴ و در دوران حضور در بایرن مونیخ دچار چنین سرنوشت و قرعه ای شده بود، جالب اینکه آن دفعه هم حریف بازیکن ایرانی، تیم مکابی بود. 

علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی ایران و یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر آسیا است و دو گل شش امتیازی او در مقدماتی جام جهانی باعث صعود تیم ملی به صدر جدول شده است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان