جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راه اندازی سایت اطلاع رسانی واکسیناسیون در استان، گفت: شهروندان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت کسب کنند.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند واکسیناسیون در استان گیلان، اظهار کرد: ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون در سراسر استان گیلان برای تزریق واکسن به شهروندان فعال است.

وی با بیان اینکه از این مراکز ۱۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت و ۹۵ سالن تجمیعی است، افزود: در روزهای اخیر ۲۳ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت با توجه به تراکم جمعیت راه اندازی شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۰ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت فعال هستند، گفت: از این تعداد ۳۳ پایگاه در مرکز شهرستان و مابقی در بخش ها فعالیت می کنند.

وی در ادامه به فعالیت سه ایستگاه خودرویی در چوکام، قصر بازی و سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز فعال هستند، ادامه داد: تلاش می شود تا با ورود محموله های جدید واکسن روند واکسیناسیون در استان گیلان نیز تسریع شود.

مهرابیان همچنین با اشاره به واکسیناسیون مادران باردار، اضافه کرد: واکسیناسیون این گروه از هفته ۱۲ بارداری تا ۴۲ روز پس زایمان با سراسر کشور در استان گیلان در حال انجام است.

حال ۱۷۲ بیمار کرونایی وخیم است

وی تصریح کرد: مادران باردار می توانند سوالات خود را با مراجعه به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت و یا خانه بهداشت محل سکونت خود و یا با تماس با سامانه ۴۰۳۰ کسب کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راه اندازی پرتال اطلاع رسانی واکسیناسیون در استان، گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به آدرس vac.gums.ac.ir و همچنین سامانه تلفنی ۴۴۰۱ پاسخ سوالات خود را درباره واکسیناسیون تا ساعت ۲۲ را کسب کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹۸۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۱۵۹ بیمار جدید در مراکز درمانی استان پذیرش شدند.

مهرابیان با اشاره به بستری ۱۵۸ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه ادامه داد: ۱۴ نفر نیز جدیداً به این بخش منتقل شده اند و متأسفانه حال ۱۷۲ بیمار کرونایی وخیم است.

وی با بیان اینکه روند کاهشی ویروس نباید شهروندان را فریب دهد، تأکید کرد: همچنان رعایت شیوه نامه بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها باید از سوی شهروندان با دقت رعایت شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظرات شما:

احمدی 25 شهریور 1400 ساعت 06:06

شماره اعلام شده کار نمی کند

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان