جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ظرفیت مثال زدنی دانشجویان و تحسین روحیه جهاد و حضور فعالانه آن ها در میادین مختلف، گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر انرژی بالا و پویایی، انگیزه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری امروز در نشست شورای فرهنگی دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست با اشاره به کوتاه بودن مسؤولیت ها و فرصت ارزشمند خدمت به مردم اظهار کرد: در طول دوران مسؤولیت ها باید با برنامه ریزی مدون و دلسوزانه نیازها را شناخت و به دور از فرصت سوزی ها برای رسیدن به اهداف تلاش کرد.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده حداکثری از توانمندی ها گفت: آنچه با طرح مباحث ارزشمندی همچون اقتصاد مقاومتی امروزه توسط نظر مقام معظم رهبری مطرح می شود و یک دغدغه به حساب می آید، اگر درگذشته به آن اندازه و به هنگام توجه می شد یقیناً فشارهای کنونی بسیار کاهش پیدا می کرد و مردم احساس بهتری داشتند.

حرکت شتابان عبور از مشکلات و موانع با روحیه و کار جهادی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عبور از مشکلات و موانع را با روحیه و کار جهادی ممکن دانست و افزود: شکی وجود ندارد که وضعیت موجود با تلاش، همکاری، مقاومت و البته با گذشت و پشتکار قابل رفع هستند.

سالاری با تأکید بر کار جهادی و شتاب همه امور با داشتن این روحیه تصریح کرد: بسیاری از چالش های موجود هیچ ربطی به تحریم و فشارهای خارجی ندارد و تنها بسته به آن است که خودمان با در نظر گرفتن برنامه های عملیاتی، بیشتر تلاش کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های بسیار ارزشمند در گیلان ازجمله منابع طبیعی و مواهب خدادادی بیان کرد: علیرغم این همه توانمندی و مزیت در گیلان، شاهد عقب ماندگی ها در این استان از جمله رودخانه های آلوده، بیمارستان های قدیمی و غیره هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه عقب ماندگی های حوزه سلامت گیلان باید در مقایسه با استان های هم جوار استان دیده و مقایسه شود، گفت: برخی استان ها امکانات و تجهیزات فوق پیشرفته دارند و کماکان مشاهده می شود شاخص توزیع بودجه نیز بر اساس جذب اعتبار در گذشته است و این مسئله غیرعادلانه بوده و به عقب رانده شدن استان های کم برخوردار کمک می کند.

شخصاً متولی فعالیت جهادی دانشجویان در حوزه سلامت خواهم بود

سالاری با اشاره به ظرفیت مثال زدنی دانشجویان و تحسین روحیه جهاد و حضور فعالانه آن ها در میادین مختلف افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر انرژی بالا و پویایی، انگیزه بسیار خوبی برای زدودن محرومیت ها و مساعدت در امور جاری حوزه سلامت گیلان دارند از این رو شخصاً متولی امور فعالیت جهادی دانشجویان خواهم بود چرا که فعالیت دانشجویان در دانشگاه و پیش برد اهداف سلامت به نفع مردم بسیار مهم است.

وی با اشاره به اهتمام دانشگاه در توسعه فضای فیزیکی و زیربنایی بیان کرد: فضای خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر کافی نبودن، نامناسب نیز بود و این در حالی است که تعدادی از ساختمان های مورد استفاده به عنوان خوابگاه دانشجویی نیز استیجاری بودند.

خرید و تجهیز خوابگاه دانشجویی ویژه دانشجویان با اعتبار ۳۲ میلیارد تومانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خرید خوابگاه دانشجوئی اشاره کرد و گفت: خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی با اعتبار بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان با مساحت سه هزار و ۲۵۰ مترمربع و همچنین با ظرفیت اسکان حدود ۲۵۰ تن از دانشجویان دختر خریداری شده است.

سالاری با اشاره به اعتبار هزینه شده برای خرید خوابگاه دانشجویی در گیلان افزود: خوابگاه خریداری شده شهید سلیمانی با اعتبار بالغ بر پنج میلیارد تومان به تجهیز شده و آماده بهره برداری دانشجویان قرارگرفته است.

افزایش سرانه خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

وی با بیان اینکه با احتساب خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی ۲۲ درصد کل دانشجویان پوشش داده شده اند، گفت: در حال حاضر سرانه خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۱۲ متر به ۱۳.۵ متر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از خرید دومین خوابگاه دانشجویی ۲۷ واحدی در گیلان خبر داد و بیان کرد: این خوابگاه دانشجویی نیز با زیربنای چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع بااعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان خریداری شده است.

سالاری همچنین به بهسازی مجموعه ورزشی لاکانشهر اشاره کرد و افزود: این مجموعه ورزشی سرپوشیده با اعتبار چهار میلیارد تومان بهسازی شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرارگرفته است.

آغاز عملیات صنعتی سازی آشپزخانه دانشجویی در سایت دانشگاهی پردیس لاکان رشت، مرمت خوابگاه های دانشجویی با اعتبار حدود ۳۵۰ میلیون تومانی، خرید دستگاه صدور کارت شناسایی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نخستین بار در بین دانشگاه های کشور و خرید تجهیزات و راه اندازی اینترنت خوابگاه کوثر و شهید فیاض بخش ازجمله اقداماتی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به آن ها نیز اشاره کرد.

پرداخت تسهیلات مالی به ۱۶۴ دستیار تخصصی و فوق تخصصی

وی از پرداخت وام حمایتی به ۱۶۴ نفر از دستیاران تخصصی و فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و گفت: به هرکدام از این فراگیران تسهیلاتی به مبلغ ۱۵ میلیون تومان پرداخت شده است.

افزایش کانون و انجمن های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به افزایش تعداد کانون های دانشجویی و انجمن های علمی دانشجویی در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: کانون های دانشجویی از ۱۲ به ۱۷ کانون و همچنین انجمن های علمی دانشجویی نیز به ۱۴ انجمن در دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزایش یافته اند.

سالاری همچنین از فعالیت ۳۵ نشریه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت گاهنامه فصلنامه و دوهفته نامه و آغاز فعالیت ۱۰ نشریه جدید دانشجویی پس از اخذ مجوزهای لازم در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد.

مرکز جامع آزمون سایت لاکان در آستانه افتتاح

وی همچنین به پروژه در دست افتتاح مرکز جامع آزمون دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و گفت: پروژه مرکز جامع آزمون سایت لاکان رشت با زیربنای یک هزار و ۳۰۰ مترمربع در دوطبقه و با ظرفیت ۲۱۰ دانشجو در آینده نزدیک، افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به آغاز عملیات اجرایی پروژه های مشترک با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه پس از پیگیری های مکرر در کنار آغاز احداث بیمارستان جایگزین پورسینا، دانشکده پزشکی در سایت لاکان پس از ۲۵ سال در دست احداث قرارگرفته که بسیار کمک کننده است.

کادر درمان همه روزه پای کار بوده است

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تقدیر از کادر درمان در طول دوران کرونا اظهار کرد: کادر درمان در ایام تعطیل و غیر تعطیل پای کار حاضر بوده و هیچ روزی از بحران کرونا برای آن ها فرقی نداشته است.

حجت اسلام و المسلمین علی اسماعیلی با اشاره به آمادگی بالای دانشجویان در جهت کمک به کادر بهداشت و درمان در بحران کرونا افزود: مسؤولان باید از این قشر که تمایل به همکاری دارند بیشتر استفاده شود.

وی با تصریح بر اینکه انتقاد و مطالبه گری دلسوزانه و برادرانه باید همیشه نسبت به مسؤولان وجود داشته باشد، بیان کرد: انتشار مطالب ناامیدکننده  به ویژه در شرایط بحرانی کنونی که آستانه تحمل مردم بسیار پایین آمده، مناسب نیست.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر لزوم استمرار نشست های شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد و گفت: نشست های شورای فرهنگی باید همچون دیگر شوراها به صورت ماهانه تشکیل شود تا ظرفیت ها و استعدادهای موجود و همچنین نیازمندی ها شناسایی و به کار گمارده شوند.

به گزارش فارس، در نشست امروز شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان چندین دستور کار ازجمله موارد و مباحث مربوط به آغاز سال تحصیلی جدید موردبحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست، تعدادی از معاونین دانشگاه، مدیران ستادی و همچنین نمایندگان تشکل های دانشجویی به بیان دیدگاه ها و توانمندی ها و اعلام آمادگی ها در جهت مساعدت به کادر بهداشت و درمان استان  پرداختند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان