جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در پیامی ۱۷ شهریور را سندی محکم بر ولایتمداری و آزادی خواهی ملت ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در متن این پیام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت سالروز قیام خونین هفدهم شهریور آمده است:

یوم الله هفدهم شهریور یکی از روزهای بزرگ و پرافتخار تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که به عنوان سندی متقن و حجتی استوار بر طبع بلند ولایتمداری، آزادی خواهی و شهادت طلبی ملت مسلمان و مبارز ایران در راه استکبارستیزی و جهاد علیه ظلم و ستم در صحیفه انقلاب اسلامی به ثبت رسیده است.

حادثه خونین هفدهم شهریور اگرچه جمعه سیاه نام گرفته اما با ایجاد یک موج قوی و سهمگین از خون پاک شهدا، هیمنه رژیم ستم شاهی و تا بن دندان مسلح پهلوی را در هم شکست و اریکه قدرت طاغوتیان را نابود کرد. این روز بزرگ و مانا به لطف الهی، تدبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و همت والای ملت سرافراز ایران مسیر انقلاب توفنده و شکوهمند اسلامی ملت ایران را هموار ساخت و گام بلندی در مسیر تحقق شعار (استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی) بود.

در این روز ملت مبارز ایران با تاسی به نهضت عاشورا و شعار «هیهات من الذله» وارد میدان مبارزه با ظلم و استبداد شدند و حسین وار با نثار خون پاک خویش، نام خود را به عنوان سربازان انقلاب اسلامی و پیشگامان و پیشتازان فجر آفرین بر تارک تاریخ پرافتخار این مرز و بوم به ثبت رساندند.

امام خمینی (ره) در سخنرانی های خویش همواره قیام مردمی و خونین هفدهم شهریور را در زمره ایام الله برشمردند زیرا این روز بزرگ پس از گذشت ۱۵ سال از قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، اثرات شگرف و راه گشایی در روند پیروزی نهضت اسلامی ملت آزاده ایران پدید آورد و فریاد اسلام خواهی و عدالت طلبی ایرانیان خسته از مکر و نیرنگ طاغوتیان و استبدادگران را به گوش جهانیان رساند و رژیم دین ستیز و مردم کش پهلوی و حامیان استکباری آن را رسوا ساخت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با تجلیل از مقام والای شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مظلوم یوم الله هفدهم شهریور سال ۱۳۵۷ و تاکید بر اهمیت بزرگداشت ایام الله انقلاب اسلامی و مناسبت های ملی و مذهبی، از محققان، پژوهشگران، نویسندگان، خطبا و گویندگان دعوت کرد تا با تحقیق و تدقیق در رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی و تبیین اندیشه الهی امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری، ضمن انتقال فرهنگ اسلامی و انقلابی به نسل جوان، زمینه های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر ایجاد تمدن اسلامی را فراهم آورند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان