جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت حدود ۶۰ درصدی سد «دیورش» رودبار، گفت: برای تکمیل این سد نیازمند اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع صبح چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند احداث و تکمیل سد مخزنی دیورش رودبار در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه این سد آب شرب شهرهای رودبار را تأمین می کند، اظهار کرد: در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار نفر از آب شرب سالم بعد از بهره برداری از این سد برخوردار خواهند شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه طراحی های لازم برای تأمین آب کشاورزی اراضی مستعد این شهرستان نیز در حال اجرا است، افزود: تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این سد هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل و بهره برداری از این سد به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: اجرای عملیات خطوط انتقال و تأسیسات برای دسترسی مردم به آب نیز نیازمند اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی است.

زارع با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تأمین اعتبار و تأسیسات انجام شده است، افزود: سد دیورش در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصدی برخوردار است و شاهد سرعت عمل خوبی در روند عملیات اجرایی این پروژه هستیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان