جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- ایرنا- بررسی نقش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در تخریب زیرساخت های فرهنگی جامعه، لزوم اهتمام بیشتر مسئولان فرهنگی و عمومی بودن حجاب از جمله مباحث مطرح شده در شورای فرهنگ عمومی شهرستان رضوانشهر ...

 به گزارش خبرنگار ایرنا جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رضوانشهر با موضوع «بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری در خصوص شئونات فرهنگی» امروز با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شد.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر در این نشست با بیان اینکه حجاب باعث پایداری در زندگی و همچنین ایجاد عشق و علاقه بیشتر در خانواده می شود گفت: حجاب مخصوص به فرد و یا جنس خاص نیست بلکه مربوط به همه اقشار زن و مرد است که رعایت آن تاثیرات بسیار مثبتی در جامعه ایجاد خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی نژاد بیان کرد: یکی از عوامل مهم بی حجابی، آقایان هستند چون این قشر نسبت به این امر کم توجه هستند در صورتی که آقایان می توانند در امر حجاب برای خود و بانوان که این بانوان شامل همسران، خواهران و غیره می شود نقش موثری داشته باشند.

 امام جمعه رضوانشهر با انتقاد از متولیان فرهنگی جامعه گفت: کسانی که مسئولیت فرهنگی را بر عهده دارند، باید اهتمام بیشتری نسبت به این مهم داشته باشند و اجازه ندهند خارج قانون و مقررات و با الگوهای بیگانه برای مسائل فرهنگی تصمیم گیری شود.

حجت الاسلام مهدی نژاد از انتشار و نصب بنر و پلاکاردهای حاوی تصاویر زنان و دختران بزک کرده، در سطح شهر انتقاد کرد و گفت: آموزه های دینی ما چنین اجازه ای به ما نداده است.

 امام جمعه رضوانشهر افزود: خیابان های رضوانشهر بدون متولی رها شده است و هرکس که از راه می رسد، به نصب پارچه نوشته و بنر در سطح این شهر اقدام می کند و این در واقع اقدامی غیر قانونی و توهین به مردم تلقی می گردد و ادامه این روند برای ما غیر قابل تحمل است.

 همچنین فرماندار رضوانشهر هم در این نشست گفت: برای پیشگیری از مسائل ضد ارزشی و نهادینه شدن فرهنگ دینی در جامعه، نیازمند کارهای ریشه ای و اقدامات پیشگیرانه هستیم و دستگاه های فرهنگی متولی امر باید وارد عمل شوند.

محمود قاسمی افزود: امروز حجاب زنان و دختران ما در سطح رقابت های ورزشی بین المللی درخشان تر از مدال و رتبه هایی است که کسب کرده اند و چنین رفتار هایی برای ما افتخار محسوب می شوند.

 وی ادامه داد: امروزه در جامعه شاهد هستیم که به دلیل مشکلات موجود، افرادی در توسعه عفاف و حجاب فعالیت می کنند اما در نقطه مقابل نیز، بعضی از افراد به دلیل عدم آگاهی عنوان می کنند که حجاب شخصی است اما حجاب مانند دروغ گفتن، غیبت کردن و غیره شخصی نیست و عواقب آن ناهنجاری های زیادی را در جامعه ایجاد می کند.

 فرماندار رضوانشهر افزود: فلسفه حجاب اسلامی در واقع توجه به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی است که قرب الهی را فراهم می سازد و زمینه رشد معنوی مردان را هم در اثر حفظ نگاه فراهم می کند.

 وی بیان کرد: حجاب حصاری محکم و ایمن از نگاه نامحرمان برای زن مسلمان است زیرا کرامت زن به عنوان مادر در حفظ پوشش و توجه به دستورات خداوند بزرگ در کتاب تعالی بخش به آن اشاره شده است.

 در ادامه فرمانده انتظامی رضوانشهر گفت: امروزه، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نقش بزرگی در تخریب زیرساخت های فرهنگی جامعه دارند و موجب گسسته شدن بنیان خانواده ها شده اند و حتی دستاوردهای علمی دانشمندان ما را زیر سوال می برند.

 سرهنگ امیر وهاب زاده افزود: عمده اختلافات موجود در سطح جامعه، ریشه در فضای مجازی دارد و خانواده ها متأثر از شبکه های اجتماعی به اختلافات بی هدف دامن می زنند.

 همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر ضمن بیان اقدامات و بررسی مصوبات جلسات گذشته گفت: برای تحقق اهداف مورد تأکید در این جلسه همه اعضا باید متعهد به آن باشند.

 مجید شافعی افزود: رواج بداخلاقی ها و افشاگری ها در فضای مجازی، مجال شکل گیری پیوندها و استحکام روابط اجتماعی و استمرار ارزش ها و بقای روابط درمیان گروه های اجتماعی مختلف را از بین می برد و باید در این راستا چاره اندیشی شود.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان