جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر یک هزار و ۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری بوده و عادی انگاری منجر به شروع پیک بعدی کرونا در گیلان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دو ماه از شیوع موج پنجم کرونا در کشور گذشته و همچنان روند ابتلا به کرونا در مقایسه با سال گذشته صعودی است.

بر اساس آمار وزارت بهداشت میزان روند ابتلا و به کرونا و بیماران بستری شده در بیمارستان های استان با کاهش نسبی مواجه شده است ولی بررسی های صورت گرفته در مقایسه با ماه گذشته نشان می دهد  روند همچنان صعودی است و نباید به این کاهش اکتفا کرد.

بنا بر گفته مسؤولان وزارت بهداشت، توجه به دوره های کوتاه مدت در بررسی های آماری کرونا بسیار خطرناک بوده و ممکن است سیاست گذاری های اشتباه  را به دنبال داشته باشد، لذا برای استخراج دقیق آمار و روند شیوع کرونا باید اطلاعات در دوره های مختلف با یکدیگر مقایسه شوند.

اگرچه در هفته گذشته روند ابتلا به کرونا در کشور یک روند نزولی داشته است ولی بررسی های به عمل آمده در سه روز گذشته حاکی از حرکت دوباره  نمودارها به سمت صعودی شدن است و با ادامه یافتن این روند و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور  احتمال آغاز پیک ششم کرونا در نیمه مهرماه آینده بسیار محتمل است.

وضعیت کرونا در گیلان هم اگرچه یک روند نسبتاً نزولی بوده ولی همچنان روزانه بیش از ۱۰۰ بیمار کرونایی در این استان شناسایی می شوند که این امر گواه بر شکننده بودن کرونا در کشور و گیلان است و کوچک ترین غفلت می تواند این استان را گرفتار موج جدید کند.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر یک هزار و ۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که ۱۷۷ بیمار  در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده و ۲۰ بیمار بدحال امروز به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.

فردین مهرابیان می گوید ۱۶۰ بیمار کرونایی در بخش آی سی یوی بیمارستان های گیلان بستری هستند که برای تنفس نیاز به دستگاه داشته و حال جسمی آنان بسیار وخیم است، لذا عادی انگاری منجر به شروع پیک بعدی کرونا در گیلان خواهد شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان