جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از احیاء معدن زغال سنگ رودبار با واگذاری به سرمایه گذار جدید خبر داد و گفت: فعالیت مجدد این معدن بزرگ به لحاظ مسائل اجتماعی و ...

 به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از  روابط عمومی صمت گیلان ؛ امیر حسین رسام در جلسه ای با حضور مدیران تسویه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی وزارت صمت و ” شرکت پل راه نامی" برنده مزایده معدن زغال سنگ البرز غربی سنگ رود افزود:  قطعا با حمایت و پیگیری های مسؤلان شهرستان رودبار  به خصوص نماینده  مردم رودبار و فرماندار شهرستان، فرآیند انتقال از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و اجرای تعهدات سرمایه گذار جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت.
وی فاز اول عملیات اجرایی برابر با تعهدات بهره بردار جدید را حداکثر تا پایان شهریور سال جاری عنوان و اضافه کرد: آغاز فعالیت طی یک برنامه زمانبندی  مشخص ، برای از سرگیری فعالیت مجتمع معدنی سنگرود انجام خواهد شد.
رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت معدن تجارت گیلان خاطر نشان کرد: راه اندازی این  واحد بزرگ معدنی از نظر معیشتی و اشتغال زایی اهالی بومی همچون مناطق فاراب و خورگام نقطه عطفی در رشد و شکوفایی اقتصاد شهرستان و استان خواهد بود و رونق و پویایی را همانندسالهای گذشته برای مردم منطقه فراهم خواهد آورد . 
وی با اشاره به ذخایر مناسب آهک ، خاک نسوز و سیلیس ایجاد واحدهای صنایع معدنی در این واحد بزرگ معدنی را برای فرآوری و ایجاد ارزش افزوده ،  از اولویت های بعدی سازمان صمت استان عنوان و تصریح کرد: این سازمان با جدیت و حساسیت بر انجام دقیق فرآیند های اجرایی و برنامه ریزی شده از سوی بهره بردار جدید  نظارت خواهد کرد.

رسام همچنین با اشاره به وجود ظرفیت های معدنی موجود در عرصه محدوده پروانه معدن سنگ رود اظهار  داشت : گستردگی عرصه معدن سنگرود و اکتشافاتی که دهه های گذشته انجام شده ، نوید بخش وجود ذخایر معدنی مناسب علاوه بر زغال سنگ است که با انجام اکتشافات تکمیلی و تعیین ذخیره مناسب برای هر یک از مواد معدنی اکتشاف شده از سوی سرمایه گذار جدید برای بهره برداری معادن ، می توانیم شاهد ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال برای ساکنان بومی مناطق همجوار معدن باشیم.
وی اظهار داشت: همچنین در احیای معدن زغالسنگ سنگرود مطابق با رای شورای عالی معادن کشور، عزم جدی از سوی سازمان صمت وجود دارد.
رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت گیلان؛ برگزاری مزایده و تعیین بهره بردار جدید، مرحله به مرحله فرآیند واگذاری آن با نظارت دقیق را از جمله اقدامات و برنامه های سازمان صمت عنوان و بیان کرد: این جلسه برای تعیین و تکلیف اموال قابل انتزاع معدن و تحویل نهایی به بهره بردار برگزار شد و فعالیت مجدد با انجام اکتشافات تکمیلی با اولویت زغال سنگ و سپس اکتشاف سایر ذخایر موجود در عرصه معدن  با  قدرت پیگیری می شود.

شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان واقع  است.

۴۰ معدن فعال و ۴۰ معدن غیر فعال در استان گیلان وجود دارد که ۲۵ معدن غیر فعال سال گذشته تعیین تکلیف شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان