جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به آغاز بارش ها از عصر امروز در استان، گفت: آبگرفتگی معابر، رانش و لغزش و سیلابی شدن رودخانه ها دور از انتظار نیست.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوها نشان دهنده تقویت سامانه خنک و بارشی در استان از امروز است.

وی افزود: با ورود این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (سه شنبه) شرایط برای بارش باران، وزش باد و وقوع رعد و برق در منطقه فراهم می شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی در استان، گفت: فعالیت این سامانه در روز چهارشنبه در برخی مناطق شدید یا خیلی شدید پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست، اضافه کرد: فعالیت این سامانه تا عصر روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

دادرس تصریح کرد: شدت بارش ها از عصر سه شنبه تا ظهر چهارشنبه می تواند موجب آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها، جاری شدن سیلاب و احتمال رانش و لغزش و احتمال سقوط درخت پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت دمای هوا نیز ۲ تا ۴ درجه کاهش می یابد، گفت: کاهش دید افقی و لغزنده بودن سطح جاده ها نیز با توجه به شدن بارش ها دور از انتظار نیست.

مدیر کل هواشناسی گیلان تأکید کرد: از عصر امروز نیز به تدریج بر ارتفاع موج دریا افزوده شده و شرایط برای انجام فعالیت های مرتبط برای امروز و فردا نامناسب خواهد بود.

وی با تأکید بر لزوم آماده باش دستگاه های خدماتی برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی، گفت: شهروندان و مسافران از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها در این مدت جدا خودداری کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان