جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان این استان را قطب تولید محصولات کشاورزی دانست و گفت: سهم گیلان در ارزش افزوده کشاورزی کشور ۳.۲ درصد است.

جواد کاوه در گفتگو با خبرنگار مهر، گیلان را قطب تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور عنوان و اظهار کرد: این استان با دارا بودن اراضی کشاورزی مرغوب، ظرفیت بالای تولید سالانه محصولات کشاورزی، برخورداری از منابع غنی آب های سطحی، موقعیت ممتاز جغرافیایی، مجاورت با دریا و نیز امکان تولید انواع محصولات کشاورزی با کیفیت، از جایگاه خاصی در بخش کشاورزی کشور برخوردار است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها در سال گذشته سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی گیلان در تولید ناخالص داخلی استان ۱۵.۷۵ درصد بوده است، افزود: این سهم به ترتیب مربوط به بخش های زراعت و باغداری با ۱۲.۷۵ درصد، دامداری با ۱.۸۱ درصد، جنگلداری با ۰.۱۸ درصد و ماهیگیری با ۱.۰۲ درصد بوده است.

مدیر سرمایه گذاری جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه سهم کشاورزی استان در ارزش افزوده کشاورزی کشور ۳.۲ درصد است، گفت: رشد و توسعه همه جانبه روستاها، همواره یکی از محورهای اساسی و دغدغه های اصلی جهاد کشاورزی استان گیلان بوده است.

وی با بیان اینکه به همین منظور هر سال اعتباراتی از محل بودجه سنواتی و در قالب اعتبارات عمرانی و تسهیلات بانکی به این سازمان ابلاغ می شود، ادامه داد: این اعتبارات برای توسعه پایدار بخش کشاورزی با اولویت برنامه ها و اقدامات اجرایی در روستاها هزینه می شود.

پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به هزار ۲۵۲ طرح کشاورزی در گیلان

کاوه در ادامه با اشاره به موقعیت استراتژیک، جمعیت ساکن و غیر ساکن، درصد توسعه یافتگی و توسعه نیافتگی، پتانسیل روستا، گفت: از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر تعیین اولویت های اجرایی جهاد کشاورزی مردم مداری است.

وی با بیان اینکه امسال ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به هزار و ۲۵۲ طرح در بخش کشاورزی پرداخت شد، افزود: این تسهیلات در بخش های توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، گلخانه، دامپروری، صنایع تبدیلی و تکمیلی، شیلات و آبزیان بوده است.

مدیر سرمایه گذاری جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال پرداخت این میزان تسهیلات سبب ایجاد و تثبیت اشتغال بیش از ۷۵۰ نفر شده است، ادامه داد: تاکنون هزار و ۵۳۰ پرونده به مبلغ ۲۵۳ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی اضافه کرد: این تسهیلات از ۱۲ محل ردیف تسهیلاتی به متقاضیان و کشاورزان استان پرداخت شده استنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان