جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل هواشناسی گیلان از فعالیت سامانه پرفشار بارشی در گیلان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: از عصر سه شنبه فعالیت سامانه بارشی به تدریج شدت می گیرد که تا عصر چهارشنبه، در برخی مناطق استان بارندگی و ...

محمد دادرس امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب وهوای استان طی روزهای آینده اظهار کرد: طی امروز دوشنبه تا پایان هفته، شرایط برای بارش پراکنده در برخی مناطق وجود دارد.

وی با اشاره به وضعیت جوی گیلان از سه شنبه افزود: بنا بر نقشه های هواشناسی، از فردا به تدریج با تقویت پرفشار در سطح زمین، در برخی مناطق بارندگی شدید یا خیلی شدید پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان در تشریح سامانه پرفشار جوی جدید گفت: از عصر سه شنبه فعالیت سامانه بارشی به تدریج شدت می گیرد که تا عصر چهارشنبه، در برخی مناطق استان بارندگی و رعدوبرق شدید یا خیلی شدید پیش بینی می شود.

دادرس از صدور اطلاعیه سطح نارنجی هواشناسی برای گیلان خبر داد و تصریح کرد: آب گرفتگی، جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه ها، احتمال رانش و لغزش، احتمال تگرگ و برخورد صاعقه ازجمله مخاطرات این سامانه خواهد بود.

وی بابیان اینکه وزش باد نیز در برخی مناطق به ویژه سواحل و ارتفاعات و دامنه ها شدید پیش بینی می شود، گفت: کاهش نسبی هم همراه با این سامانه بارشی رخ خواهد داد و هوای خنک تا پایان هفته در منطقه مستقر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین توصیه ای به کشاورزان کرد و گفت: توصیه می شود کلیه کشاورزان زراعی و باغی، تمهیدات لازم را برای برداشت و جمع آوری محصولات خود انجام دهند و از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه ها پرهیز کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان