جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ورود محموله جدید واکسن به استان خبر داد و گفت: در روزهای آینده تعداد مراکز واکسیناسیون در گیلان افزایش محسوس خواهد یافت.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۱۶۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد روند کاهش در بستری ها هستیم.

وی با بیان اینکه این شرایط شکننده است، افزود: شهروندان همچنان باید شیوه نامه های بهداشتی را با دقت و جدیت بیشتری رعایت کنند زیرا هر گونه ساده انگاری دوباره شرایط استان را سخت خواهد کرد.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بستری های روزانه هنوز سه رقمی است، گفت: در شبانه روز گذشته ۲۰۶ بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی استان گیلان بستری شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۸۰ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و از شرایط خوبی برخوردار نیستند، ادامه داد: ۲۵ بیمار جدید نیز به بیماران این بخش اضافه شده اند.

مهرابیان اضافه کرد: حال ۲۱۰ نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان گیلان خوب نیست.

وی با تأکید بر پرهیز شهروندان از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، گفت: این دورهمی ها می تواند مجدداً زمینه را برای افزایش بیماران کرونایی در استان فراهم کند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند واکسیناسیون و تلاش برای جذب سهمیه بیشتر واکسن برای تسریع این روند، افزود: در روزهای آینده مراکز واکسیناسیون نیز در استان گیلان افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: پایگاه اطلاع رسانی واکسن کرونا و نوبت دهی آنلاین در استان و سامانه تلفنی ۴۴۰۱ برای پاسخگویی به سوالات مربوط به واکسیناسیون شهروندان راه اندازی شده است.

مهرابیان ادامه داد: با ورود محموله های جدید واکسن به استان تعداد مراکز واکسیناسیون در استان به ویژه شهرستان رشت افزایش می یابد تا شهروندان به راحتی و سهولت برای تزریق واکسن به این مراکز مراجعه کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان