جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به ادامه بارش های پراکنده در استان، گفت: از روز سه شنبه سامانه جدید بارشی وارد گیلان می شود.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت نقشه های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی ها نشان دهنده تداوم بارش های پراکنده در استان است.

وی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز (یکشنبه) این سامانه بارشی تضعیف می شود، افزود: با اشاره به اینکه امروز به طور متناوب در گیلان باران می بارد گفت: از فردا این سامانه بارشی در گیلان ضعیف می شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی نشان دهنده ورود سامانه بارشی جدید به استان از روز سه شنبه است، گفت: این سامانه بارشی از اواخر وقت سه شنبه وارد استان شده و شدت فعالیت آن در روز چهارشنبه است.

وی با بیان اینکه آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه با توجه به شدت فعالیت این سامانه دور از انتظار نیست، ادامه داد: دمای هوا نیز در این دو روز ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می یابد.

دادرس از شهروندان خواست تا از استقرار در کنار رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند، اضافه کرد: دریا نیز تا پایان هفته با افزایش ارتفاع موج برای انجام فعالیت های دریایی نامناسب است.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد در استان گیلان، تصریح کرد: از همه دستگاه های خدماتی خواسته شده تا اقدامات لازم برای مقابله با بروز هر گونه بحرانی احتمالی را اتخاذ کنند.

مدیر کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر آسمان شهر رشت نیمه ابری تا ابری و مه آلود در بعضی ساعات همراه با بارندگی و وزش باد و احتمال رعد و برق و گاهی کاهش ابر پیش بینی شده است، افزود: دمای شهر رشت نیز امروز بین ۱۹ تا ۲۸ درجه سلسیوس در نوسان است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان