جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: چمن طبیعی در زمین فوتبال ورزشگاه شهید عضدی رشت کشت می شود.

مریم بخشی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: با برچیدن چمن مصنوعی زمین فوتبال شهید عضدی  و با زیرسازی و همچنین خاکبرداری مورد نیاز، چمن طبیعی برای این ورزشگاه کشت خواهد شد.

وی افزود: طبق هماهنگی و تعامل اداره ورزش و جوانان گیلان با فرمانداری رشت و همچنین با نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ۱۲۰ میلیارد ریال از منابع اعتبارات عمرانی شهرستان رشت برای تعویض چمن مصنوعی و جایگزینی با چمن طبیعی تخصیص داده شد.

وی ادامه داد: ورزشگاه شهید عضدی رشت  سال ۱۳۹۶ مورد بازسازی کلی قرار گرفته که امیدواریم با اختصاص بودجه مناسب، به زودی شاهد تکمیل و مرمت این ورزشگاه و بازسازی سکوهای اصلی رو به روی جایگاه و همچنین کشت چمن طبیعی در این ورزشگاه باشیم.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: البته یکی از اهداف مهم ما بازسازی ورزشگاه های شهید عضدی رشت، تختی بندرانزلی، پوریای ولی تالش، وحدت بندرآستارا و ورزشگاه فومن است که این پروژه ها در بخش عمرانی با پیشرفت فیزیکی قابل قبولی نیز، روبرو هستند.

وی بیان کرد: البته باسازی همزمان این پنج ورزشگاه، نیاز به جذب و تخصیص اعتبارات ویژه برای پروژه های مذکور دارد تا این ورزشگاه ها که محل برگزاری مسابقات فوتبال تیم های گیلان در لیگ های مختلف کشور هستند ، بر مبنای انتظارات و دستورالعمل سازمان لیگ استانداردسازی شود.

بخشی اضافه کرد: البته با توجه به حضور وزیر جدید ورزش و جوانان، انتظار داریم که توسعه زیرساختهای تخصصی ورزشی در استان گیلان شتاب بیشتری گرفته و علاوه بر بازسازی و تکمیل ورزشگاه های فوتبال ، شاهد گسترش سالن ها ورزشی اختصاصی برای رشته های مختاف ورزشی باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان اظهار کرد: همچنین با توجه به اینکه شرق گیلان به خصوص  شهرستان  رودسر قطب ورزش های ساحلی کشور به ویژه در رشته های فوتبال و والیبال ساحلی محسوب می شود، احداث یک مجموعه حرفه ای مطابق استاندارد روز دنیا در این منطقه نیاز است تا میزبانی مسابقات بین المللی و ایجاد پایگاه قهرمانی را در این منطقه شاهد باشیم که امیدواریم وزیر ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به این امر داشته باشد.

ورزشگاه شهید عضدی رشت با گنجایش حدود ۱۵ هزار نفر در خیابان جهان پهلوان نامجو این شهر قرار دارد که اکثر فوتبال دوستان شهر رشت آن را ورزشگاه اصلی شهرستان می دانند و ورزشگاه خانگی تیم های فوتبال رشت در لیگ های مختلف نیز محسوب می شود. این ورزشگاه  سال ۹۶ مورد بازسازی کلی قرار گرفت که با تخریب سکوهای اصلی روبروی جایگاه، انجام بازی های فوتبال تیم های رشتی در این روزشگاه لغو و هم اینک بازی نمایندگان فوتبال رشت در ورزشگاه سردار جنگل این شهر برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان