جستجوگر خبری شهرستان شفت

با آغاز بارش شدید باران از روز گذشته در گیلان، برخی از معابر شهرستان رشت دچار آبگرفتگی و تمامی نیروهای امدادی در حال بازگشایی مسیر هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، از اواخر هفته گذشته سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارش زا ناپایدار به کشور و استان های شمالی خبر داد.

در اطلاعیه سازمان هواشناسی احتمال بارش شدید باران از بامداد شنبه، کاهش ۱۰ الی ۱۵ درجه ای دما، آب گرفتگی شدید معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها هشدار و تمامی این نکات به استانداری و فرمانداری های گیلان ارسال شد.

از اواخر روز پنج شنبه هفته گذشته اداره کل هواشناسی استان گیلان خبر از ورود سامانه بارشی و خنک به منطقه از عصر روز جمعه و آغاز بارش باران های شدید از بامداد شنبه داده بود.

از بامداد امروز مطابق پیش بینی ها بارش باران با شدت بسیار زیاد در برخی از شهرستان های گیلان ازجمله رشت، بندر انزلی، آستانه اشرفیه و لاهیجان شروع به باریدن کرد و شدت بارش ها به حدی بود که برخی معابر و خیابان های رشت دچار آب گرفتگی و آمدوشد خودرو در شهرستان ساحلی بندر انزلی با کندی در حال انجام و همین امر سبب به ایجاد ترافیک نیمه سنگین شده است.

همچنین بر اثر بارش شدید باران برق در شهرستان آستانه اشرفیه به مدت یک ساعت در برخی مناطق قطع و درختان بعضی از خیابان ها دچار شکستگی شدند.

به گفته حمید رضایی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، میزان بارش باران در این شهرستان بسیار زیاد بوده و این بارش با شدت و کم در حال بارش است .

آن طور که حمید رضایی می گوید تیم های مدیریت بحران در این شهرستان در حال آماده باش هستند در تا صورت افتادن درخت و یا آب گرفتگی معابر وارد عمل شده و این مشکل را برطرف کنند.

 

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران تمامی تیم های امدادی در حالت آماده باش بوده و اکیپ هایی در کنار تمام رودخانه های سیلابی مستقر شدند.

بنا بر اعلام مرادی میزان بارش باران باریده شده در گیلان زیر ۱۰۰ میلی متر بوده است و تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع سیلاب یا خسارت گزارش نشده است.

با آغاز بارش باران به مانند سنوات گذشته برخی از معابر شهرستان رشت دچار آب گرفتگی شده و گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیروهای شهرداری در تلاش اند تا با رفع گرفتگی ها معابر را از آب تخلیه و زمینه تسهیل عبور و مرور شهروندان را فراهم کنند.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان