جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایران قهرمان بخش شناوری ششمین دوره مسابقات بین المللی جام دریا به میزبانی بندر انزلی شد .

به گزارش ایرنا ، در  این دوره از مسابقات با حضور حدود ۴۰۰ نیروی نظامی از کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقزستان و به میزبانی ایران  ، کشورمان در مجموع با ۲۰۴ امتیاز مقام اول این دوره از مسابقات را کسب کرد.
ناخدا یکم عرشه و ستاد عباس حسنی، سر داور مسابقات جام دریا گفت: در این دوره هشت فروند شناور نظامی با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی با اولویت فردی و اجتماعی با هم به رقابت پرداختند که در نهایت تیم ایران بر سکوی قهرمانی قرار گرفت،تیم روسیه دوم و تیمهای آذربایجان و قزاقستان مشترکا سوم شدند.
اختتامیه این دوره از مسابقات عصر  روز جمعه در سالن همایشهای منطقه آزاد انزلی با حضور کشورهای شرکت کننده برگزار شد .
 در این مراسم معاونت هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری و فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) انزلی،  استاندار گیلان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.
این مسابقات هرساله با هدف افزایش مهارت دریانوردان به میزبانی یک کشور برگزار می شود و شامل ۶ مرحله تیراندازی سطحی، هوایی، تیراندازی به ماکت مین و مهار بویه در دریا و ۲ مرحله بقاء در دریا و کنترل صدمات است .
از کشور ایران ناوهای موشک انداز جوشن و پیکان  در این رقابتها شرکت کرده بودند .
از کشور قزاقزستان نیز ناوهای «مانگیستاو» و «ساری آرکا» ، از ناوگان دریای خزر روسیه ناوهای «مخاچ قلعه» و «آستراخان» و 738 SB یدک کش تشریفات و از کشور آذربایجان نیز ناوهای " G-۱۲۲ " و " G-۱۲۴" در این دوره از مسابقات جام دریا حضور داشتند .
بندرانزلی از سوم شهریور به مدت ۱۳ روز میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات جام دریا بود.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان