جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت آب وهوای گیلان در روزهای آینده گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت توده هوای ناپایدار همراه با کاهش دما، باد و بارندگی شدید از عصر روز جمعه تا عصر شنبه در ...

محمد دادرس دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت توده هوای ناپایدار از عصر روز جمعه تا عصر شنبه در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت در نقاط مختلف استان افزایش ابر همراه با وزش باد شدید، رگبار، تگرگ و رعدوبرق پیش بینی می شود، گفت: از صبح جمعه آسمان گیلان به تدریج با تقویت ناپایداری ها و کاهش نسبی دما با بارندگی شدید، وزش باد، رعدوبرق و تگرگ تا عصر روز شنبه پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه دمای هوا پنج تا ۱۵ درجه سلسیوس کاهش می یابد، افزود: رعدوبرق و تگرگ در ارتفاعات و دامنه ها شدید پیش بینی می شود و مردم به همین دلیل در زمان وقوع رعدوبرق از استقرار در زمین های زراعی و نواحی مرتفع، به ویژه باغات چای خودداری کنند.

دادرس با بیان اینکه مردم و کوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند، گفت: احتمال سیلابی شدن مسیل ها، رانش زمین، کاهش دید و لغزندگی جاده ها در گردنه های کوهستانی استان پیش بینی می شود لذا باید جهت جابه جایی عشایر کوچ رو چرای دام ها تمهیداتی اندیشیده شود. 

وی با تأکید بر محکم سازی داربست ها و سازه های موقت افزود: بخش های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش دهندگان ماهی، مرغداری ها و شالی کاران نیز جهت جلوگیری از خسارت به مزارع تمهیدات لازم را به عمل آورند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسؤولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل آورند، تصریح کرد: بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل ونقل، پلیس راه و راهور، فرمانداری ها و شهرداری ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

دادرس با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: مسؤولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه های کارشناسی را صادر کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان