جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت-ایرنا-دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: زیر ساخت های اجتماعی نیازمند توجه به امر به معروف و نهی از منکر بوده و استفاده از افراد متخصص در این بخش ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت اسلام والمسلمین سجاد سرافراز در جمع اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر آستانه اشرفیه در محل فرمانداری این شهرستان افزود: فرهنگ سازی در جامعه به عنوان یکی از وظایف مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید در اولویت فعالیت اعضاء این ستاد  قرار گیرد.

وی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را موجب تقویت واجبات الهی دانست و یادآور شد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با راه اندازی و تشکیل کارگروه های مختلف تلاش دارد تا بصورت عملی در زمینه تقویت واجبات الهی گام بردارد.

حجت اسلام والمسلمین سرافراز خاطرنشان کرد: این ستاد تلاش می کند تا فریضه الهی نماز را هرچه بیشتر در بین جامعه نهادینه سازد و مشارکت عموم مردم را در جهت احیاء امر به معروف و نهی از منکر جلب کند.

حمید رضایی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز با اشاره به نقش مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر در احیاء واجبات الهی ، بر اجرای مناسب دستورالعمل های این ستاد بر اساس قوانین تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پایان این مراسم  و طی صدور حکمی حجت السلام والمسلمین علیزاده به عنوان مسئول اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آستانه اشرفیه معرفی شد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

شهر آستانه اشرفیه در شرق استان، به واسطه وجود بارگاه حضرت سلطان جلال الدین اشرف (ع) برادر امام رضا (ع) یکی از کانون های مذهبی گیلان وزیارتگاه عاشقان اهل بیت (ع) از سراسر نقاط کشور است.

حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) در سال ۱۸۰ قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.آن حضرت کوچکترین فرزند حضرت امام موسی کاظم (ع) بوده و نام مادر بزرگوارشان نیز نجمه است.

سید جلال الدین اشرف (ع) دومین چهره علوی مشهور است که بعد از یحیی بن عبدالله بن الحسن بین سال های ۲۰۶ تا ۲۱۰ هجری قمری وارد سرزمین گیلان شدند.

سید جلال الدین اشرف (ع) پس از شهادت امام رضا (ع) برادر بزرگوارشان وارد گیلان شدند که هنگام ورود به این منطقه اولین نبرد و مقابله را در حوالی زنجان و قزوین که در آن زمان دارلمرز بین اعراب مسلمان و دیلمیان بود، با خوارج و لشکریان خلفای عباسی داشته است.

پس از شهادت آن بزرگوار؛ پیکر پاک آن حضرت طبق وصیتش در تابوت گذاشته شده و در رودخانه خروشان سفیدرود رها می شود.

پیکر آن حضرت بعد از گذشت یکصد کیلومتر در حوالی لاهیجان و در قریه اکیم به ساحل رسید و توسط مردم از آب گرفته و  در همان کنار ساحل به خاک سپرده شد.

گوهر شاد خانم بنت کیا رستم که از خاندان شیعی آل بویه بود در سال ۳۱۱ هجری قمری گنبدی زیبا بر روی قبر آن حضرت بنا نهاد و محل دفن سید جلال الدین اشرف (ع) که در آبادی بی نام و نشانی قرار داشت؛ بعدها به نام های کوچان ، جلالیه، اشرفیه و هم اکنون آستانه اشرفیه معروف است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان