جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا- نماینده مردم آستارا در مجلس، گفت: بیکاری جوانان تحصیلکرده آستارایی مهم ترین دغدغه مردم این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مرحبا، ظهر سه شنبه در آئین آغاز فعالیت رسمی گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با بیان اینکه امروز گام بسیار بزرگی در عرصه اقتصادی شهرستان برداشته شد، اظهار کرد: مردم آستارا بیش از یک دهه نظاره گر تابلو منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بودند و از امروز گمرک این منطقه در کنار سایر فعالیت های مرتبط اقتصادی به شکل رسمی فعال شد.

وی، با اشاره اینکه مردم آستارا، صرفاً به داشتن منطقه ویژه اقتصادی قانع نیستند، افزود: مردم آستارا انتظاری که از ایجاد راه آهن، بندر، گمرک و سایر زیرساخت های اقتصادی در این شهرستان مرزنشین داشتند، تاکنون برآورد نشده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به سرنوشت سایر زیرساخت ها دچار نشود، گفت: باید با برنامه ریزی درست بتوانیم مردم منطقه را از فواید مثبت این منطقه بهره مند کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شاهد تغییر در ژئوپلیتیک منطقه هستیم، اظهار کرد: با فعال شدن این منطقه برای ۲۰ نفر به شکل مستقیم شغل ایجاد شد و بیش از هزار نفر نیز به شکل غیر مستقیم از آن بهره مند می شوند.

مرحبا با انتقاد از اینکه با توجه به دارا بودن پتانسیل های اقتصادی بسیار ممتاز در شهرستان، مردم و جوانان این شهرستان از بیکاری رنج می برند، تصریح کرد: شهرستان مرزی بندر آستارا بیشترین نرخ بیکاری را در سطح استان گیلان و کشور دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان