جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون نظارت و بازرسی صمت گیلان با اشاره به انجام بیش از سه هزار بازرسی از بازار، گفت: مجموع تخلفات کشف شده در بخش قاچاق کالا بیش از ۲۳ میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نقدی ظهر سه شنبه در جلسه ای با اشاره به بازرسی های صورت انجام شده از بازار گیلان، گفت: در طول پنج ماه گذشته سه هزار و ۲۰۰ عملیات بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی انجام شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان با بیان اینکه ارزش ریالی تخلفات کشف شده کالای قاچاق از سطح استان در مجموع به مبلغ بیش از ۲۳ میلیارد ریال است، افزود: بیشترین موارد بازرسی از انبارها و محل نگهداری کالا در سطح استان انجام شده است.

وی عمده تخلفات را گران فروشی، کم فروشی، احتکار و عدم درج قیمت عنوان کرد و ادامه داد: بازرسان به صورت مستمر و گشت مشترک با دیگر بازرسان دستگاه های نظارتی رصد کالاهای ضروری و مایحتاج پر مصرف را در سطح استان بررسی و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی اعمال می شود.

نقدی با بیان اینکه گزارشات مردمی از سوی ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان های استان دریافت و به آن رسیدگی می شود، عنوان کرد: در مدت یاد شده دو هزار و ۳۳ شکایت ثبت در حوزه قاچاق، ۹۳۵ پرونده رسیدگی و اعلام نتیجه شده و ۴۱۴ مورد آن در حال رسیدگی است.

معاون نظارت، بازرسی سازمان صمت گیلان اظهار کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده و بروز هر گونه تخلف در واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت، آن را با شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند و یا با مراجعه به ادارات تابعه در شهرستان ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان