جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه دولت و مسؤولان نظام بایستی با تسهیل گری بتوانند زندگی را برای تولید کنندگان و کشاورزان جذاب کنند، گفت: مسؤولان بایستی با شناسایی مشکلات تولیدکنندگان و حل ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، حجت الاسلام و المسلمین محمد صفری امشب در مراسم افتتاح پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که در مسجد ملک میان قاسم آباد چابکسر برگزار شد با گرامیداشت هفته دولت و آرزوی موفقیت برای دولت جدید در خدمتگزاری اظهار کرد: دولت باید بتواند با حسن تدبیر، عقلانیت، خرد جمعی و سعه صدر بتواند مشکلاتی که در طول سال های اخیر بوجود آمده برطرف کند. 

وی قاسم آباد را یکی از ظرفیت های بزرگ تولید در منطقه رودسر خواند و افزود: مردم سخت کوش و با غیرت منطقه با تعصبی که دارند با ماشین های دوج که مربوط به دوران جنگ جهانی است برای حمل تولیدات مرکبات به زحمت و خطرات از جاده های خاکی و صعب العبور به بازار منتقل می کنند که شایسته مسیر تردد تولید کنندگان آسفالت شده تا با مشقت کمتری در امر تولید و کمک به اقتصاد کشور تلاش کنند. 

رئیس مجمع نمایندگان گیلان خطاب به مسؤولان استانی که رفع مشکلات جاده ای تولید کنندگان مرکبات منطقه رودسر را ویژه ببینند، گفت: خیلی از مدیران کل حتی استانداران ما هیچ وقت به منطقه نیامنده اند و از نزدیک مشکلات مردم را ندیده اند. 

وی به تصویر کشیدن زندگی و مشکلات باغداران منطقه را ضروری خواند و تصریح کرد: متاسفانه صداوسیما بسیاری از مستندات کشورهای دیگر را پخش می کند اما ساخت مستند تلاش های تولیدکنندگان ما جایش در صداوسیما خالی است. 

صفری با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مرکبات میدان بار شهرستان رامسر و ۹۰ درصد میدان بار رشت مربوط به تولید باغداران منطقه رودسر است، بیان کرد: قاسم آباد بواسطه صنایع دستی چادرشب یک برند جهانی بوده و مردم این منطقه نیازمند نگاه ویژه تری هستند اما سطح توقعات و انتظارات ما خیلی بالا نیست و به یک وجب آسفالت تنزل پیدا کرده است.

وی با اشاره به موضوع تغییر کاربری باغات و زمین های کشاورزی به عنوان یکی از بزرگ ترین چالش های استان گیلان و شهرستان رودسر افزود: متاسفانه مهاجرانی که از جاهای دیگر به این شهرستان آمده اند به راحتی و سریعا تغییر کاربری می گیرند اما یک بومی باید از هفت خوان رسم عبور کند. 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تغییر کاربری باغات و زمین های کشاورزی یکی از دغدغه های مردم ما است، گفت: مردم ما فروشنده زمین نیستند و زمین را به مثابه ناموس خود می دانند و از آن ارتزاق می کنند مگر به ضرورت و نیاز بخواهند اراضی خود را بفروشند. 

وی با تاکید بر اینکه دولت و مسؤولان نظام بایستی با تسهیل گری بتوانند زندگی را برای تولید کنندگان و کشاورزان جذاب کنند، تصریح کرد: متاسفانه با وجود مشکلات فراوان جذابیت کار تولید از تولیدکننده ما گرفته شده و مسؤولان بایستی با شناسایی مشکلات تولیدکننده و کاهش هزینه ها از آن ها حمایت کند. 

صفری با اشاره به اینکه بودجه سال گذشته بنیاد مسکن شهرستان های رودسر و املش بیش از ۲۴ میلیارد تومان بوده که ۱۷ میلیارد آن جذب شد، بیان کرد: خوشبختانه برای سال جدید نیز بودجه خوبی در نظر گرفته شده است. 

دولت برای رفع دغدغه های مردم تلاش کند
امام جمعه رودسر نیز در این مراسم با گرامیداشت با اشاره به هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در انفجار دفتر نخست وزیری در شهریور سال ۱۳۶۰ به دست منافقان کوردل اظهار کرد: این دو یار دیرین امام (ره) در مدت کوتاه خدمتی خود در نظام جمهوری اسلامی نام شان ماندگار و خون مقدس این عزیزان باعث ریشه کن شدن نفاق در کشور و انقلاب اسلامی ما شد اما منافقین آواره کشورهای مختلف هستند. 

وی به اشاره به بهره برداری از ۱۸۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در رودسر گفت: بهره برداری این میزان طرح نشان می دهد که نهضت خدمتگزاری انقلاب اسلامی به مردم علی رغم همه فشارها همچنان ادامه دارد و دشمن بداند کار خدمت رسانی به مردم با همه فشارها و به کوری چشماشان در این کشور متوقف نخواهد شد و انشاء الله در دولت انقلابی و حزب الهی شتاب بیشتری خواهد گرفت. 

حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی با اشاره به اینکه نمی توان انتظار داشت که مشکلات کشور بخواهد یک شبه توسط دولت جدید حل شود، افزود: نگاه مردم به سوی رفع مشکلات است امیدواریم که دولت بتواند با ریل گذاری خوب و با تمام توان برای رفع دغدغه های مردم و حل مشکلات تلاش کند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان