جستجوگر خبری شهرستان شفت

انزلی- برای دومین بار در شهریور ماه چند هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی طعمه حریق شد.

معاون فنی مدیرکل محیط زیست گیلان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عصر دوشنبه در منطقه چراغ پشتان بندرانزلی بیش از پنج هکتار از نیزارهای این بخش از تالاب طعمه حریق شد.

منصور سربازی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، نیروهای آتش نشانی انزلی و اداره بنادر و هلال احمر و شهرداری و محیط زیست انزلی بلافاصله پس از اطلاع وارد عمل شده و اقدام به مهار آتش کردند.

وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل عدم دسترسی به حریق دستگاه های خدمات رسان اقدام به ایجاد راه دسترسی جدید به محل آتش سوزی کردند اما این کار هم نتیجه ای در بر نداشت.

سربازی تاکید کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با یگان هوابرد، یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر از شهرستان ساری به محل حادثه اعزام و نسبت به اطفای حریق اقدام شد.

وی با بیان اینکه فرضیه عمدی بودن آتش سوزی برای خشک کردن و تصرف تالاب دور از ذهن نیست، تاکید کرد: تا کنون حدود پنج هکتار از نیزارهای تالاب در آتش سوخته اما تا مهار کامل آتش نمی توان در خصوص میزان خسارت اظهار نظر کرد.

گفتنی است؛ سوم شهریور ماه جاری نیز بیش از ۷ هکتار از نیزارهای تالاب انزلی در محدوده روستای شانگهای پرده در آتش سوخت.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان