جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا- پرورش ماهیان خاویاری و قزل آلا با بهره مندی از ظرفیت های ممتاز منطقه توریستی و طبیعی آق چای آستارا رونق گرفته است.

دریافت 40 MB

به گزارش خبرنگار مهر، به اعتقاد کارشناسان در شرایط فعلی کشور، بهترین روش ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری، توسعه و گسترش فرهنگ کارآفرینی در جامعه است.

در همین رابطه با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و وجود یک رودخانه پرآب در منطقه توریستی آق چای که از توابع بخش مرکزی آستارا است به همت افرادی پرتلاش و با ایجاد استخرهای پرورش ماهی، رونق تولید و اشتغال زایی در قلب طبیعت این شهرستان به معنای واقعی مشاهده می شود.

با نظارت ادارات کل شیلات و دامپزشکی استان گیلان منطقه آق چای واقع در مسیر پرتردد گردنه زیبا و گردشگر پذیر حیران تبدیل به یکی از مکان های اصلی پرورش ماهیان خاویاری، سالمون و قزل آلای رنگین کمانی در دل طبیعت بکر این منطقه شده است.

مزرعه پرورش ماهیان خاویاری، سالمون و قزل آلای آق چای آستارا به صورت مستقیم برای هشت نفر و غیر مستقیم برای ۳۰ نفر اشتغال زایی کرده است.

این مزرعه با داشتن انواع ماهیان خاویاری ۷۰ و ۲۰ کیلویی و همچنین بچه ماهی خاویاری، ماهی های قزل آلا و سالمون نقش مهمی در رونق تولید و درآمدزایی پایدار برای منطقه ایفا کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان