جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا _ رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از اسفند ٩٨ این استان جز اولین استانهای درگیر بیماری کرونا بود، گفت: تاکنون بیش از ۶۰ هزار بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ارسلان سالاری عصر شنبه در جلسه مطالبه گری گروههای جهادی گیلان اظهار داشت: در این مدت نزدیک به ۲۹۰ هزار تست کرونا انجام شده است.

وی با بیان اینکه از همه ظرفیت ها برای رفع مشکلات حوزه سلامت و مقابله با کرونا استفاده کرده ایم ، بیان داشت: در بحران کرونا مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته در ۴۰ نقطه استان گیلان راه اندازی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: علاوه بر خدمات رسانی به بیماران در بیمارستان های استان، مرکز اورژانس پشتیبان در سایت لاکان رشت و ۵۴ تخت در بیمارستان حشمت رشت را برای ارایه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا فعال کردیم.

بر اساس آخرین ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان های رودسر، املش، شفت، فومن و رضوانشهر نارنجی و رشت ، خمام، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، تالش ، رودبار، بندانزلی، آستارا ، لنگرود و  ماسال به لحاظ رنگ بندی کرونایی، قرمز "پرخطر کرونایی" هستند. 

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر بیش از یکهزار و ٧٠٠ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان کیلان بستری هستند.

گیلان از اوایل تیرماه وارد موج پنجم کرونا شد و در این مدت با ثبت بستری ۲ هزار و ۵۹ نفر طی یک شبانه روز رکورد بستری های خود را از ابتدای همه گیری کرونا جابه جا کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان