جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با اشاره به خروج پنج شهرستان استان از وضعیت قرمز کرونایی، بر ضرورت تداوم اجرای طرح جامع محدودیت های هوشمند متناسب با تغییر رنگ بندی ها و نیز تسریع در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و شهیدان والامقام رجایی و باهنربا اشاره به آخرین وضعیت رنگ بندی های اعلام شده در ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: پنج شهرستان گیلان از شرایط قرمز کرونایی خارج شده و هم اینک رودسر، املش، شفت، فومن و رضوانشهر در شرایط نارنجی قرار دارند و متناسب با این وضعیت، مدیریت محدودیت های هوشمند اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه به واسطه برقراری محدودیت های کرونایی هم در بخش فعالیت اصناف و هم تردد بین استانی، شاهد تأثیر مثبت آن بوده ایم، افزود: باتوجه به شکننده بودن شرایط، انتظار است با استمرار رعایت توصیه های مراقبتی از سوی مردم، روند بهبود شرایط تداوم یافته و شمار بیماران و مبتلایان، روز به روز کاهش یابد.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان به کاهش ۲۰ درصدی تعداد بیماران بستری در بیمارستانی و نیز سیر نزولی مراجعه بیماران سرپایی به مراکز تشخیصی و درمانی اشاره کرد و گفت: این سیر نزولی در سایه همکاری مردم، مشارکت اصناف، تلاش کادر درمان بیمارستان های دولتی، تأمین اجتماعی و غیردولتی، فرمانداران، شهرداران، کمیته های ستاد استانی و شهرستانی، نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، هلال احمر، صمت و شرکت های تولیدکننده اکسیژن است.

استاندار گیلان با یادآوری چند باره اهمیت مراعات پروتکل ها و نقش مهم این امر در قطع زنجیره انتقال ویروس، خواستار توجه بیشتر هم استانی ها به موضوع یادشده و در عین حال؛ استمرار نظارت های جدی بر رعایت محدودیت های کرونایی توسط اصناف شد.

وی به جلسه گذشته ستاد استانی مدیریت کرونا و تأکید بر ضرورت چاره اندیشی فوری برای معطل نشدن مردم در مراکز تجمیعی واکسیناسیون، عدم شکل گیری تجمعات انسانی و صف های طولانی خودرویی اشاره کرد و افزود: طبق گزارش های رسیده، وضعیت بهتر شده و شاهد رضایت نسبی مردم بوده ایم که انتظار دارم رضایت کامل شهروندان جلب شود.

زارع لزوم تلاش برای افزایش میزان دسترسی به واکسن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اولویت تزریق واکسن با دوز دوم باشد تا در مدت مقرر، نگرانی برای مردم ایجاد نشود.

استاندار گیلان مشارکت گروه های جهادی و بسیجیان به ویژه در تهیه ۵۰۰ کپسول اکسیژن را بسیار اثرگذار دانست و خواستار استمرار چنین حرکت های امیدوارکننده ای شد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر لزوم استمرار آگاهی بخشی و اطلاع رسانی ها در جهت تداوم مراعات دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از حضور در اجتماعات و ترددهای غیرضروری توسط کارگروه رسانه و فضای مجازی، صداوسیما و رسانه ها تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، سیره آنان را الگوی جامع مدیریتی برای خدمت به مردم در نظامی دانست که مردم در آن جامعه، ولی نعمت هستند و تصریح کرد: با تأسی از سلوک آن شهیدان والامقام که صرفاً در اندیشه خدمت به مردم و گره گشایی از امور آنان بودند، بسیاری از دشواری های امروز، رفع می شود و شاهد گشایش های زیادی خواهیم بود.

زارع همچنین پنجم شهریورماه روز داروساز را به فعالان این عرصه تبریک گفت و از اقدامات ارزنده این قشر از جامعه پزشکی در دوره شیوع کرونا قدردانی کرد.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸/منویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان