جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به تغییر رنگ چهار شهر استان، گفت: هم اکنون هزار و ۷۱۴ بیمار کرونایی بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگار با اشاره به آخرین آمارهای کرونایی استان گیلان، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۲۲۵ بیمار جدید در بیمارستان های گیلان پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۷۱۴ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند، افزود: حال ۱۹۷ بیمار بد و ۱۱ نفر از این بیمار در شبانه روز گذشته به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به رنگ بندی جدید کرونایی شهرها، گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت چهار شهرستان گیلان از وضعیت قرمز خارج شده اند ولی این به معنا عادی شدن شرایط نیست.

وی ادامه داد: شهرستان های رودسر، شفت، فومن و رضوانشهر از وضعیت قرمز خارج و در حال حاضر وضعیت نارنجی دارند.

حیدرزاده با تأکید بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی، اضافه کرد: همچنان رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی ها تنها راهکار جلوگیری از انتشار و انتقال کرونا است.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از شش هزار نفر با علائم کرونا به مراکز درمانی گیلان مراجعه می کنند، گفت: این تعداد مراجعه نشان دهنده فعالیت کرونا در استان بوده لذا همه شهروندان باید خطر کرونا را جدی گرفته و شیوه نامه ها را رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان