جستجوگر خبری شهرستان شفت

انزلی - تیم ایران توانست در دو مرحله بقا در دریا و کنترل صدمات از حریفان خود پیشی گرفته ور با ۵۸ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت های جام دریا در بندر انزلی در حال پیگیری است و تاکنون دو مرحله کنترل صدمات و بقا در دریا بین تیم های ایران، روسیه، آذربایجان و قزاقستان برگزار شده است.

در روز نخست رقابت ها تیم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و تیم قزاقستان در بخش کنترل صدمات به مقام اول دست یافتند و تیم های جمهوری آذربایجان و روسیه به ترتیب در مکان های دوم و سوم ایستادند.

در دومین روز رقابت ها نیز تیم ها در آیتم بقا در دریا به مصاف یکدیگر رفتند که تیم جمهوری اسلامی ایران توانست با شکست حریفان خود سکوی نخست را از آن خود کند و تیم های روسیه، آذربایجان و قزاقستان به ترتیب در مکان های بعدی ایستادند.

همچنین با توجه به اینکه یکی از اهداف برگزاری رقابت های جام دریا تحکیم روابط بین الملل و تقویت فضای صلح و دوستی بین کشورهای حاشیه خزر است ورزشکاران تیم های ایران آذربایجان، روسیه و قزاقستان در سالن ورزشی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در رشته های ورزشی فوتبال و والیبال نیز با یکدیگر مسابقه دوستانه برگزار کردند که این مسابقه به دلیل شور و نشاطی که بین ورزشکاران ایجاد می کند علاوه بر تقویت روحیه و بازیابی توان برای ادامه مسابقات، دوستی ها را نیز تحکیم بخشیده و شور و حال خاصی به برگزاری رقابت های جام دریا می دهد.

گفتنی است؛ صبح شنبه نیز ناوهای حاضر در رقابت های جام دریا برای اجرای آیتم تیراندازی در دریا به سمت محل مانور حرکت کردند که به دلیل مواج بودن دریا این رقابت لغو و به زمان دیگری موکول شد.

ششمین دوره از مسابقات بین المللی جام دریا به میزبانی ناوگان شمال با کشورهای روسیه، جمهوری قزاقستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در بندرگاه انزلی در حال برگزاری است و در این دوره از مسابقات که بخش شناوری آن در بندر انزلی برگزار می شود شناورهای کشورهای آذربایجان، قزاقستان، روسیه و جمهوری اسلامی ایران با ۴۰۰ ورزشکار به رقابت با یکدیگر می پردازند.

این مسابقات در بخش شناوری شامل مراحل تیر اندازی سطحی، هوایی، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات بوده و در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار می شود که بندرانزلی میزبان رقابت های شناوری است.

لازم به ذکر است تیم جمهوری اسلامی ایران با کسل ۵۸ امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان