جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه رشت و لنگرود بیشترین حاشیه نشینی را دارند گفت: بیشترین پایگاه های امداد اجتماعی در این دو شهر ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نحوی نژاد شامگاه جمعه در برنامه در مسیر توسعه با بیان اینکه برخورد با آسیب های اجتماعی باید در رسانه ها انعکاس یابد، بیان کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی از یکدیگر متأثر هستند

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی یکی از این آسیب های اجتماعی است، افزود: حاشیه نشینی منجر به طلاق شده و یا پدیده کودکان کار ناشی از مسائل اقتصادی و ضعف های آموزشی و فرهنگی است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه میزان شیوع اعتیاد در گیلان نسبت سایر استان ها وضعیت نگران کننده ندارد، اضافه کرد: مدت زمان دسترسی به مواد مخدر در گیلان شاخصه خوبی ندارد و بهزیستی استان سالیانه حدود ۵۰۰ هزار نفر را در این باره مخاطب قرار می دهد.

وی با بیان اینکه استان گیلان در حوزه مفاسد اجتماعی وضعیت خوبی دارد و جز ۱۰ استان اول کشور نیست، خاطرنشان کرد: خانه های سلامت بهزیستی برای مقابله با مفاسد اجتماعی فعالیت دارند.

نحوی نژاد با بیان اینکه گیلان جز پنج استان اول کشور در خصوص آمار طلاق است، افزود: سامانه ای طراحی شده که طی آن زوجینی که قصد طلاق دارند به بهزیستی ارجاع داده شده تا در صورت امکان از طلاق آنها جلوگیری شود. همچنین ۱۰۵ مرکز مشاوره در استان فعالیت دارد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه رشت و لنگرود بیشترین حاشیه نشینی را دارند، تصریح کرد: در این دو شهرستان بیشترین پایگاه های امداد اجتماعی ایجاد شده و نهادهای مربوطه برای مقابله با این پدیده فعالیت دارند.

نحوی نژاد با بیان اینکه تنها هفت یا هشت درصد از کودکان کار تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، بیان کرد: تاکنون ۱۸۵ کودک کار شناسایی شدند که ۱۰۰ نفر از آنها باز توان شده و ۸۵ نفر در حال سرویس گرفتن از بهزیستی هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان