جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گیلان، سهم تولیدکنندگان داخلی در اجرای برنامه تأمین و تدارک کودهای یارانه ای در سال جاری را بیش از ۹۰ درصد و سهم واردات را کمتر از ۱۰ درصد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حمید رسولی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی تمهیدات در خصوص ذخیره کود در آستانه آغاز کشت پاییزه انجام شده است، اظهار کرد: مطابق برنامه زمان بندی برای آغاز کشت پاییزه میزان ۴۵۰ هزار تن ذخیره انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه هدف گذاری شده است.

وی با اشاره به اتخاذ دو نیم میلیون تن انواع کودهای یارانه ای گفت: برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مشتمل بر ۲.۵ میلیون تن انواع کودهای یارانه ای است که ۱۰۰ درصد برنامه ابلاغی مذکور در ماه های اخیر تدارک شده و قراردادهای آن با تولیدکنندگان داخلی و خارجی منعقدشده است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گیلان از اختصاص  ۶۰ درصدی از برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به منظور تأمین کود شیمایی خبر داد و افزود: بر اساس آمار یک و نیم میلیون تن کود شیمایی تحویل این شرکت شده است، که با توجه به در پیش بودن فصل کشت پاییزه و تقاضای فزاینده برای مصرف انواع کودهای یارانه ای، نسبت به ذخیره سازی مناسب و کافی کود موردنیاز اقدام شد.

رسولی این میزان ذخیره در سال های اخیر را کم سابقه دانست و بیان کرد: این میزان ذخیره در مناطق مختلف کشور و در همه استان ها در انبارهای سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی موجود بوده و انتقال آن به شبکه بزرگ کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آغازشده است و جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی در جهت تأمین کود شیمایی به منظور انجام کشت پاییزه انجام شده است، تصریح کرد:  با توجه به شرایط خاص و حساس کشور در تأمین نهاده ها و آغاز به کار دولت جدید در آستانه کشت پاییزه، شرکت خدمات حمایتی از پایان سال قبل برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای تأمین و تدارک مناسب کودهای یارانه ای را برای این مقطع به عمل آورده است.

به گفته مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گیلان، سهم تولیدکنندگان داخلی در اجرای برنامه تأمین و تدارک کودهای یارانه ای در سال جاری را بیش از ۹۰ درصد و سهم واردات را کمتر از ۱۰ درصد است.

رسولی با اشاره به افزایش توزیع کود شیمایی در بین کشاورزان گفتت: طبق آمار در سال ۹۹، یک میلیون و ۹۹۲ هزار تن کود اوره توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۳۰۰ هزار تن افزایش داشته است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان