جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به تصویب طرح امنیت غذایی، گفت: با حذف قیمت گذاری دستوری و دلالان به دنبال فروش محصولات کشاورزی بدون واسطه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول فرخی شامگاه جمعه در گفتگوی ویژه خبری اولین معیار برای تأیید صلاحیت وزرای پیشنهادی را سنجش دانش و علم آنها در حوزه تخصصی دانست و گفت: مهارت، توانمندی و کارآیی از عوامل مهمی بودند که نمایندگان مجلس در تأیید وزرا مدنظر قرار دادند.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه مبارزه با فساد اقتصادی مهمترین موضوعی است که سه قوه باید آن را دنبال کنند، افزود: حفاظت از جان مردم و مبارزه با کرونا و صیانت از مال و معیشت آنها وظیفه ای است که باید توسط دولت و مجلس دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه امنیت غذایی از امنیت نظامی نیز مهم تر است، اضافه کرد: طرح امنیت غذایی در مجلس تصویب شده و به دنبال آن هستیم که با حذف قیمت گذاری دستوری و حذف واسطه ها و دلال ها شرایطی را فراهم کنیم که محصول کشاورزان بدون واسطه به بازار برسد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: در سنوات گذشته استان گیلان را به عنوان قطب کشاورزی معرفی کردند و از این طریق صنعت استان آسیب زیادی دید و در بخش کشاورزی نیز توفیقات قابل توجهی کسب نکردیم.

فرخی با اشاره به وضعیت بیمارستان های لاهیجان و سیاهکل بیان کرد: هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز دو بیمارستان لاهیجان اختصاص یافته و از آنجایی که این شهرستان قطب درمان شرق گیلان است و باید توجه ویژه ای به آن شود، از ارتش نیز در این خصوص درخواست مساعدت کردیم.

وی با بیان اینکه بخشی از بیمارستان سیاهکل تجهیز شده است، تصریح کرد: دستگاه سونوگرافی برای بیمارستان سیاهکل خریداری و راه اندازی شده و قرار است به زودی واحد گوش و حلق و بینی نیز فعالیت خود را آغاز کند.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اینکه پیشنهاد ساخت بیمارستان محلی در دیلمان پذیرفته شده است، ادامه داد: هم اکنون در حال صدور پروانه برای تأسیس یک بیمارستان محلی در دیلمان هستیم.

فرخی با بیان اینکه هزینه تولید چای با توجه به قیمت تضمینی پاسخگوی هزینه های جاری نیست، گفت: اگر تولید چای صرفه اقتصادی نداشته باشد در آینده باغات چای کم کم به ویلا تبدیل می شود لذا پیشنهاد بورس چای را مطرح کردم که پذیرفته و مصوب شد و مقدمات آن بایستی فراهم شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان