جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نباید به دنبال سهم خواهی سیاسی باشیم، گفت: دولت باید تورم را مهار و ثبات را به بازار برگرداند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: مسئولان نظام باید از سیره و روش این دو شهید بزرگوار الگو برداری کنند.

وی در ادامه به رأی اعتماد مجلس به کابینه جدید و تشکیل نخستین جلسه هیئت دولت اشاره کرد و گفت: مبارزه با فساد و رانت خواری و رفع مشکلات موجود در ساختار اداری از مهم موضوعاتی است که باید به آن توجه شود.

امام جمعه رشت با اشاره به برخی اولویت های بیان شده از سوی دولت سیزدهم، اضافه کرد: ساخت یک میلیون مسکن در سال یکی از این اولویت ها است و همچنین دولت باید راهکارهای مناسبی برای مهار تورم داشته باشد.

وی به تورم در کشور اشاره و تأکید کرد: مهم ترین توصیه ای که مسئولان می کنیم این است که اختلافات در سطح کارشناسی را به سطح جامعه نکشانند و یک صدا باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان همچنین به موضوع انتخاب استانداران و سایر مدیران اشاره کرد و افزود: جوانی، تخصص، تعهد و انقلابی بودن از مهم ترین ویژگی های است که باید دولت در انتخاب این افراد به آن توجه کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران جوانان متخصص، متعهد و انقلابی زیادی دارد، تصریح کرد: نباید به دنبال سهم خواهی سیاسی باشیم این موضوع باید به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم قرار گرفته و تنها به فکر حل مشکلات باشند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه عده ای به دنبال ایجاد بی ثباتی در قیمت ها و بازار هستند، اضافه کرد: دولت باید با مهار افزایش افسارگسیخته قیمت ها و تشدید نظارت ها ثبات را بر بازار حاکم کند.

وی نبود نظارت دقیق و مناسب بر بازار و قیمت ها عواقب نامناسبی همانند کمبود سرم در بازار را ایجاد کرد، افزود: وجود برنامه و نظارت دقیق می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

امام جمعه رشت در ادامه به وضعیت افغانستان و اقدامات آمریکا و سایر هم پیمانانش در این کشور طی سال های گذشته اشاره کرد و گفت: به طالبان خوشبین نیستیم اما آنها قدرت کافی را ندارد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا بارها شاهد اقدامات غیر انسانی از آمریکایی ها بودیم، بیان کرد: جای تعجب است که هنوز عده ای در داخل دل به آمریکا داده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان