جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان های استان با شرایط وخیم، گفت: شهروندان ظهور علائم سرما خوردگی را جدی بگیرند.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های خصوصی و دولتی استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۴۰ بیمار طی شبانه روز گذشته بستری شده اند، گفت: متأسفانه حال ۲۵۰ بیمار نیز بد بوده و تعدادی از آنها نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان ادامه داد: در روزهای اخیر متأسفانه شاهد مراجعه بیماران با حال عمومی بد به بیمارستان ها هستیم که این نشان دهنده خود درمانی و دیر مراجعه کردن به پزشک است.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان باید توجه داشته باشند به محض مشاهده نخستین علائم سرماخوردگی باید به پزشک مراجعه کنند، گفت: مراجعه دیر هنگام در این روزها می تواند عواقب تأسف باری به دنبال داشته باشد.

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه شهروندان به محض مشاهده اولین علائم سرماخوردگی باید به پزشک مراجعه کنند، تصریح کرد: در هفته های اخیر شاهد ظهور نوع جدید ویروس کرونا به نام لامبدا هستیم که هم اکنون در برخی از کشورهای همسایه گیلان مشاهده شده است.

وی به قدرت سرایت و مرگ و میرهای ناشی از این ویروس جدید اشاره و تأکید کرد: همچنان شهروندان باید شیوه نامه ها با دقت و جدیت بیشتری رعایت کرده و از حضور در دورهمی ها و تجمعات جدا خودداری کنند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان، گفت: در سطح استان حدود ۱۸۰ مراکز واکسیناسیون فعال است که ۳۰۰ تیم در اجرای این طرح مشارکت دارند.

وی به فعالیت ۲۰ مرکز در شهر رشت اشاره و تصریح کرد: شهروندانی که باید دُز دوم خود را تزریق کنند می توانند به این مراکز مراجعه و واکسن را دریافت کنند. سایر گروه های سنی برای دریافت دُز اول از هفته آینده بر اساس ثبت نام و ارسال پیامک واکسینه خواهند شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان