جستجوگر خبری شهرستان شفت

اردوی آمادگی تیم ملی بوچیای جوانان و نوجوانان بانوان برای حضور در بازی پاراآسیایی بحرین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دومین مرحله اردوی آمادگی جوانان بوچیای بانوان به منظور حضور در بازی های پاراآسیایی ۲۰۲۱جوانان بحرین، از هشتم تا سیزدهم شهریور ماه در کمپ تیم های ملی فدراسیون برگزار می شود. 

فاطمه یوسفی بانوی جوان لشت نشایی نماینده استان گیلان در تیم ملی بوچیا است و پس از اردوی آمادگی در بازی های پاراآسیایی بحرین حضور خواهد یافت. 

 

اسامی دعوت شدگان به تیم ملی بوچیای جوانان و نوجوانان
لیلا موسوی (زنجان)، رقیه طالبی (مازندران)، هلیا حاجی آبادی، فاطمه خیرخواه اتراچالی (گلستان)، فاطمه یوسفی (گیلان)، آرمیتا خبازی (اصفهان)، فاطمه یوسفی (خراسان شمالی)، رقیه فاریابی (کرمان)، مهسا خدابنده (قزوین) فاطمه سعادت نژاد (آذربایجان غربی)، ورزشکارانی هستند که زیر نظر مربیان به تمرین می پردازند. 

پری مردمیدان (آذربایجان غربی)، خدیجه عباسی (گلستان)، نیلوفر قنبری (تهران) مربیان مدعو در این اردو هستند. 

بوچیا نوعی ورزش ویژه معلولان جسمی حرکتی است. ورزش بوچیا در اصل برای افراد دارای فلج مغزی طراحی شده بود، اما درحال حاضر توسط ورزشکارانی با معلولیت های چندگانه و شدید حرکتی همانند آتروفی عضلانی نخاعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این رشته ی ورزشی توسط کمیته ی بین المللی بوچیا و زیر نظر انجمن بین المللی تفریحات و ورزش های فلج مغزی اداره می گردد. 

ورزشکاران برحسب توانایی های فیزیکی و عملکردیشان در یکی از ۴ کلاس ورزشی بی سی ۱ - تا بی سی ۴ به رقابت می پردازند؛ هدف این بازی پرتاب توپ های رنگی به نزدیکی توپ سفید (جک بال) می باشد. 

شرکت کنندگان می توانند توپ ها را برحسب توانایی هایشان با دست یا پا و یا در ناتوانی های شدید با سر و با یک وسیله ی کمکی (رمپ) پرتاب نمایند و در پایان هر دور، داور بر اساس میزان نزدیکی توپ ها به جک بال به بازیکنان امتیاز می دهد؛ این ورزش نیاز به هماهنگی اندام، پردازش سیستم عصبی مرکزی، کار گروهی، و کنترل هیجانی دارد و کیفیت زندگی بسیاری از اشخاص دارای فلج مغزی از طریق شرکت در این بازی و ارتباط با مردم و دوستان جدید افزایش یافته است. 

بازی بوچیا شامل سیزده توپ می باشد که ۶ عدد از آن ها آبی، ۶ عدد از آن ها قرمز و یک عدد دیگر سفید (جک بال) می باشد. 

هر دسته ۶ تایی در دست یک تیم قرار دارد و جک بال هم در آغاز بازی توسط قرعه به یک تیم داده می شود تا آن را در محدوده ی مشخصی در زمین بازی پرتاب نماید سپس افراد هر تیم توپ های قرمز و آبی را به نوبت به سمت جک بال پرتاب می نمایند و امتیاز بازی نیز براساس شمارش تعداد توپ هایی است که از نزدیک ترین توپ تیم حریف به جک بال نزدیک تر باشد. 

به گزارش فارس، بوچیا در چهار کلاس و به سه صورت انفرادی، دونفره و تیمی برگزار می شود. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان