جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت از نگاه تک بعدی به مباحث فرهنگی پرهیز کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز (چهارشنبه) در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه حوزه مرتبط به امور فرهنگی بسیار گسترده است، اظهار کرد: گیلان و رشت دارای فرهنگ اصیل و تمدنی غنی است.

وی تأکید کرد: این نگاه از سوی سایر فرهنگ ها و اقوام نیز همیشه به این شهر و استان وجود داشته اما این مزیت ها در بخش هایی مغفول مانده او برای نمایان شدن گوهر وجودی این داشته های فرهنگی باید اقداماتی انجام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تاکید بر اینکه مردم فرهیخته گیلان و رشت نیازی به فرهنگ سازی ندارند، تصریح کرد: نهال فرهنگ در این مرز و بوم، قرن ها پیش کاشته و به درختی تنومند تبدیل شده و نیازمند آبیاری و حراست صحیح است.

کارگرنیا با انتقاد از برخی رویه ها در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت طی سال های اخیر، گفت: اینکه هر بار با عزل و نصب مدیران سیاست های سازمان نیز به یک باره دگرگون می شود پذیرفتنی نیست و نباید مدیران فقط رویکردهای مورد پسند خود را در مباحث فرهنگی برجسته کنند.

وی اضافه کرد: باید به تمام حوزه ها از جمله فرهنگی، هنری، مذهبی، اجتماعی، ورزشی نگاه حمایتی یکسانی انجام شود.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه نگاه مدیر یک سازمانی که متولی فرهنگ است باید جامع نگرانه باشد، افزود: یک مدیر فرهنگی باید از نگاه تک بعدی پرهیز کند.

وی تأکید کرد: انتظار داریم شهردار رشت به این مباحث توجه داشته باشد و در موضوع انتخاب مدیران فرهنگی از اعضای شورا بخصوص کمیسیون فرهنگی اجتماعی مشورت بگیرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان