جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- ایرنا - به مناسبت هفته دولت ۶ پروژه آب منطقه ای و ۲ طرح جهاد کشاورزی در رضوانشهر و به صورت متمرکز در روستاهای سنگده و حوریان بخش پره سر این شهرستان بهره برداری شد.

 به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار رضوانشهر روز چهارشنبه در آیین بهره برداری این پروژه ها ضمن قدردانی از همکاری و تعامل کشاورزان بخش پره سر در حوزه آب زارعی، گفت: حفر ، تجهیز و بهره برداری از چهار چاه عمیق کشاورزی از جمله طرح های بهره برداری شده است که آب حدود ۲۵۰ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان را تامین می کنند.

 محمودقاسمی افزود: تعمیر، نگهداری، بازسازی و راه اندازی برخی دیگر از چاه های عمیق موجود و سامان دهی رودخانه ها و سردهنه سازی (۴۴ سردهنه خاکی) و لایروبی انهار به طول ۱۷ کیلومتر کشاورزی از دیگر طرح های بهره برداری شده رضوانشهر است.

به گفته وی برای بهره برداری از این پروژه ها بیش از ۵۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

همچنین به مناسبت هفته دولت ۲ طرح کشاورزی در رضوانشهر با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین این شهرستان و بخش پره سر، به صورت متمرکز در روستای حوریان دیناچال، مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

 فرمانداری رضوانشهر، در آیین بهره برداری از این پروژه ها نیز با بیان اینکه این شهرستان قطب تولید محصولات کشاورزی است، گفت: همه باید در جهت روتق بخش کشاورزی همکاری لازم را با کشاورزان داشته باشیم تا بتوانیم به افزایش سهم این بخش در اقتصاد و اشتغالزیایی کمک کنیم.

 قاسمی افزود: این پروژه ها در زمینه های مختلف شامل، احداث گلخانه (گیاهان داروئی آلووراء در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع با اشتغالزائی پنج نفر و همچنین پروژه آب رسانی کم فشار می باشد که در مجموع برای این طرح ها اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر و با بیش از ۱۰ هزار هکتار اراضی زیر کشت برنج، در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان