جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- همزمان با دومین روز از هفته دولت ؛ یکی از مجهزترین کارخانجات تولید لامپ فوق کم مصرف در گیلان با حضور ارسلان زارع استاندار در شهرک صنعتی سپید رود رشت افتتاح شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از آغاز بهره برداری بیش از ۲۶ پروژه صنعتی در گیلان خبر داد و گفت:قطار بهره برداری از واحدهای صنعتی با افتتاح یکی از کارخانه های مجهز تولید لامپ LED,SMD,COB به حرکت درآمد و مابقی پروژه های صنعتی یکی پس از دیگری در سایر شهرستان ها به بهره برداری می رسند.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ فرهاد دلق پوش اظهار داشت: با توجه به نیاز کشور به کاهش مصرف انرژی برق و کمک به رفع بحران کمبود برق در کشور این واحد تولید کننده در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰  مترمربع لامپ های فوق کم مصرف با ظرفیت ۱۰ میلیون شعله در سال تولید می کند.
وی میزان سرمایه گذاری انجام شده فقط در این واحد صنعتی را بیش از ۱۱ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: این واحد صنعتی در فاز اول تولید خود توانسته است اشتغال ۱۰۲ نفر از جوانان گیلان را فراهم کند و با پیش بینی انجام شده و بکارگیری ماشین آلات بیشتر در فاز دوم؛ میزان اشتغال به دو برابر افزایش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: این واحد به صورت اصولی و تخصصی به مقوله  برند سازی و تبلیغات محصولات خود در سطح عرضه پرداخته است و در فاز دوم با طرح توسعه وافزایش سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی مصمم است که تولیدات خود را در بازارهای جهانی توسعه و گسترش دهد.
رئیس سازمان صمت گیلان با تاکید بر هدفمند شدن تولیدات داخلی و صدور مجوزهای صنعتی در گیلان، اضافه کرد: عمده تولیدات در این ۲۶ واحد صنعتی که در هفته تولید به بهره برداری رسیده مطابق با نیازمندی های جامعه و بازار هدف بوده و برطرف کردن نیاز داخلی اولویت اول و نفوذ در بازارهای جهانی گام بعدی برنامه تولید آنهاست.
در مجموع ۲۶ واحد صنعتی همزمان با هفته دولت با سرمایه گذاری بیش از ۲۹۱ میلیارد تومان و اشتغال ۳۰۴ نفر در استان گیلان پروانه بهره برداری دریافت و فعالیت خود را آغازخواهند کرد.

حدود سه هزار واحد صنعتی در گیلان فعال است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان