جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران گفت: طی ماه های اخیر شاهد بودیم که ناوگان جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس اطلس حضوری پررنگ دارد و توانسته آمریکایی ها را به چالش ...

به گزارش ایرنا ، امیر دریادار حمزه علی کاویانی عصر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح مسابقات شناوری جام دریا در بندرانزلی افزود: امروز نیروی دریایی قدرتمند ایران نه تنها در دریای خزر نگاهبان صلح و امنیت است، بلکه در دریای جنوب و در ناوگان جنوب در شمال اقیانوس هند و دیگر آبهای بین المللی حضور پررنگ دارد و نیروی دریایی قدرتمند ارتش ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدرتمند در منطقه ظاهر شده اند.

وی اضافه کرد: ما در دریای شمال، در خلیج فنلاند و در کنار نیروی دریایی روسیه حضور پیدا کردیم که این اقتدار و بزرگی ما را در دریای مدیترانه به رخ جهانیان می کشد. 

جانشین نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران افزود: در حال حاضر نیروی دریایی ارتش در حال عبور از کانال سوئز است و ما نشان دادیم  آنچه رژیم غاصب صهیونیستی از آن دم میزند پوچ و بی اساس است. ما در ورودی کانال سوئد در دریای سرخ هستیم و بدنبال آنیم که تدابیر مقام معظم کل قوا با این مضمون که نیروی دریایی بسازید در شان مردم ایران را عملی سازیم . 

دریادار کاویانی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران محور و وزنه ثبات منطقه است و ما توانسته ایم این را ثابت کنیم. 

وی با اشاره به مسابقات غواصی در جنوب کشور گفت: اکنون مسابقات غواصی منطقه سوم دریایی در سواحل مکران و شمال اقیانوس هند و مسابقات شناوری در گیلان و در کنار دریای صلح و امنیت در حال انجام است و همگان شاهد آن هستند که کشورهای بزرگ تمایل دارند در کنار ما به سفر دریایی بپردازند و نمایش قدرت بدهند. ما قدرت بزرگ و تأثیرگذاری در منطقه هستیم و آن پروژه ایران هراسی و تحریم حداکثری که آمریکا و کشورهای غربی بدنبال ان بودند منسوخ شده است. 

دریادار کاویانی خاطر نشان ساخت: در این مسابقات نظامی تیم های شرکت کننده و همه کشورهای حاشیه دریای خزر  در کنار ما قرار گرفته اند و در این منطقه باما سفر می پردازند. 

جانشین نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد : کشور جمهوری اسلامی ایران بتواند در  در کنار کشورهای حاشیه خزر و در دریای صلح و دوستی امنیت و صلح را حفظ کرده و ارتقا ببخشد . 

وی اظهار داشت: نباید اجازه دهیم بیگانگان و آنهایی که بدنبال استبداد در منطقه هستند در اینجا جای پا باز کنند . 

دریادار کاویانی ظرفیت مسابقات را خوب ارزیابی کرد و گفت: همه تیم ها با شناورهای مدرن در این مسابقات شرکت کردند و هرکشوری که توان بیشتری داشته باشد مقام کسب خواهد کرد. 
ششمین دوره از مسابقات بین المللی نظامی جام  دریاست که با محوریت روسیه و کشورهای حاشیه خزر (ایران ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان) برگزار می شود .
بندرانزلی از دوم شهریور به مدت ۱۳ روز میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات جام دریاست.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان