جستجوگر خبری شهرستان شفت

ناخدا دوم دانیر خایرشف با تاکید بر اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی است، گفت: قطعاً با برگزاری جام دریا به نزدیک شدن کشورها به ارتباط بهتر بایکدیگر خواهیم رسید و برای همه یتیم های حاضر که با مهارت بالای ...

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، پیش از ظهر امروز نشست خبری نمایندگان کشورهای حاشیه دریای خزر در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد. 

جانشین ناوگان خزر نیروی دریایی روسیه با تشکر از فرمانده کل ارتش ایران بابت میزبانی این دور از رقابت ها اظهار کرد: در ۷۲ ساعت گذشته که در خاک کشور ایران بودیم همه بازیکنان، داوران و خدمه قرنطینه بودند و خوشبختانه بعد از انجام تست های لازم هیچکدام از آنان مبتلا به بیماری کرونا نبودند و ما کاملا آمادگی لازم را برای انجام مسابقات داریم. 

دریادار سرگیی یکیموف با تاکید براینکه مهم ترین هدف ما از برگزاری این رقابت ها دوستی هر چه بیشتر میان کشورهای حاشیه دریای خزر است، افزود: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و بستر مناسبی برای افزایش تعاملات و همدلی هاست، ما امنیت آن را حفظ می کنیم و آن را به آینده گان تقدیم می کنیم و این مسابقات ابتکار بسیار خوبی است که به وسیله آن می توانیم به این هدف دست پیدا کنیم. 

سرپرست تیم ایران در مسابقات جام دریا نیز با بیان اینکه ما از ماه ها قبل برای کنترل بیماری کرونا جهت برگزاری مسابقات برنامه ریزی داشتیم و کارگروه بهداشت و درمان برای آن تدارک دیدیم، اظهار کرد: تیم های عازم قبل از مسابقات، به مدت ۱۵ روز قرنطینه شدند و به محض ورود تیم های خارجی و تیم های ما به محل مسابقه به طور روزانه توسط کارگروه بهداشت کنترل و پایش شدند. 

ناخدا یکم فرامرز بمانی با بیان اینکه به طور غیر مترقبه از اعضای تیم ها تست کرونا گرفته می شود و به تمامی شرکت کنندگان بسته بهداشتی داده شده، گفت: همه مکان های مربوط به این رقابت ها از قبل ضدعفونی شده ضمن اینکه مسابقات ما در دریا انجام می شود و ارتباطی با سایر مردم ندارد و تیم ها بعد از مسابقات به اسکله های ناوگان شمال باز می گردند. 

وی با اشاره به اینکه پروتکل های این مسابقه در دبیرخانه دائمی کشور روسیه تهیه و تنظیم شده، افزود: مسابقات شناورهای جام دریا در ۶ بخش مهار بویه، مبارزه با آبگرفتگی، بقا در دریا، تیر اندازی سطحی، تیراندازی هوایی و تیراندازی به ماکت مین برگزار می شود. 

سرپرست تیم قزاقستان نیز با تشکر از سرپرست تیم ایرانی با بیان اینکه تمام خدمه کشتی این کشور دارای کارت واکسن می باشند، اظهار کرد: از برنامه های اصلی ما در جهت مقابله با ویروس کرونا آمادگی از قبل و برنامه ریزی مناسب بود و ما تمام خدمه کشتی و هیات داروان خودمان را قبل از اعزام به ایران واکسینه کردیم. 

ناخدا دوم دانیر خایرشف با تاکید بر اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی است، گفت: قطعاً با برگزاری جام دریا به نزدیک شدن کشورها به ارتباط بهتر بایکدیگر خواهیم رسید و برای همه یتیم های حاضر که با مهارت بالای خودشان شرکت کرده اند آرزوی موفیقت می کنم. 

جانشین نیروی دریایی آذربایجان نیز با بیان اینکه در شرایط کنونی در خصوص کرونا تمام قواعد را رعایت کرده و نسبت به آن مسؤولیت مندانه برخورد کرده ایم، اظهار کرد: قبل از انجام مسابقات جام دریا از طرف فرماندهی تمامی اقدامات در خصوص این ویروس انجام شده و تمامی شرکت کننده های ما در آذربایجان واکسینه شدند و بعد از ۷۲ ساعت قرنطیته بسمت ایران آمدند، همچنین پس از پهلوگیری در ایران ناوهای آدربایجان پس از ۳ روز قرنطینه، تست گیری شدند و تمامی تست ها منفی بود. 

ناخدا یکم حبیب خلیل اف با تائید سخنان نمایندگان سایر کشورهای حاضردر جام دریا با بیان اینکه این مسابقات برای تحکیم روابط بسیار موثر خواهد بود، گفت: تمامی تیم های شرکت کننده در جام دریا تجارب و دانش خود را برای تیم های مقابل عرضه خواهند کرد و این برای توانمندی بیشتر همه ی شرکت کنندگان مفید است. 

به گزارش فارس، ششمین دوره مسابقات جام دریا از سوم شهریوربه مدت ۱۳ روز جریان دارد و بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات میباشد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان